GO HERO’dan beklenen galibiyet…

24 Haziran 2023 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Arjantin Jokey Kulübü koşusunu, Ahmet Güzelocak’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Batuhan Turgul’un yaptığı Go Hero (4y da Torok – Setryn, Strike The Gold) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Vincitore (Victory Gallop) elde ederken, Cheeky Son (Invincible Son) üçüncü, Denso (Torok) dördüncü, Zafer Ateşi (Win River Win) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ikinci grup galibiyeti…  

Son kez G2 İsmet İnönü koşusunu ikincilikle tamamlayan Go Hero, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu ön grup arkası takip edip, düzlükten sonra dışardan yaptığı etkili ataklarla sonlarda rakiplerine hakim olarak kazanırken kariyerinin ikinci grup zaferine imza atmış oldu.   

Mucize Kız’ın 10 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Cheeky Son liderliği alırken ikinciliğe Vincitore girdi. Daha sonra Go Hero ve Zafer Ateşi sırası ile 2200-2000 startları geçildi. 1800’de Cheeky Son liderliğini korurken yine ikincilikte Vincitore arkalarında Go Hero daha sonra Zafer Ateşi ve Ambargo şeklinde 1600 startı geçildi. 1400’de Cheeky Son halen lider, Vincitore takipte, daha sonra Go Hero ve Zafer Ateşi sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Cheeky Son liderliğini korurken ikincilikte Vincitore arkalarında Go Hero daha sonra Ambargo ve Zafer Ateşi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Cheeky Son ikincilikteki Vincitore’nin önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Cheeky Son ve Vincitore mücadelesine dışlarından Go Hero atağa kalktı. 200’den sonra dıştan kuvvetli gelen Go Hero rakiplerine hakim olup, sonlarda farkı 3 boya çıkararak ve 2’31”66 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Go Hero (Halis Karataş)
News Reporter

1 thought on “GO HERO’dan beklenen galibiyet…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir