Godolphin Avustralya LONHRO’nun öldüğünü duyurdu

Godolphin Avustralya Lonhro‘nun vefatını büyük bir üzüntüyle duyurdu.

Godolphin Avustralya’nın Kurumsal Direktörü Ross Cole, “Avustralya yarış ve yetiştiricilik dünyasına harika bir katkıda bulunan ve ‘halkın şampiyonu’ olan Lonhro, yarış pistinde başardıklarıyla sonsuza dek hatırlanacak… Lonhro’nun büyük ve haklı bir takipçisi vardı ve Darley Aygırı olarak geçirdiği yıllar boyunca ve emekliliğinde Godolphin ekiplerimizdeki herkesin hayranlığını ve saygısını kazandı. Onu operasyonumuzun bir parçası olarak görmekten onur duyduk.” dedi.

Woodlands’de 10 Aralık 1998 Perşembe günü doğan ve parlak yarış kariyeri boyunca 11 G1 olmak üzere 26 yarış kazanan Lonhro, Caulfield Guineas, Caulfield Stakes (iki kez), Mackinnon Stakes, Chipping Norton, George Ryder, Queen Elizabeth, CF Orr, Chipping Norton ve George Main Stakes galibiyetleri ile gerçek bir şampiyon olduğunu ispatladı.

Yarış İkramiyelerinin bugüne göre çok daha düşük olduğu dönemlerde şaşırtıcı bir şekilde 5.790.510 $ ikramiye kazanan safkan, 2004 yılında Woodlands Stud’ta emekli olduğunda Avustralya’nın en gözde atıydı. 2008 yılının Mayıs ayında Majesteleri Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum tarafaından Darley’e transfer oldu. 2012-14 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Götürülen safkan, 13 elit seviye kazanan da dahil olmak üzere, 97 Stakes ve 1.000’den fazla yarış kazanan safkanın babası oldu.

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir