GOFFS Kısrak Satışları son gün alımları ile tamamlandı…

18-19 Kasım tarihlerinde İrlanda’da gerçekleşen Goffs Damızlık Kısrak Satışları tamamlandı. İlk gün 4 kısrak satın alan Türk yetiştiriciler ikinci gün 5 kısrak daha alarak organizasyondan ayrıldılar.

İkinci günün ilk alımını Bursalı Atçılar Ersin Erkan Keskin ve Bayram Ali Sezeniş gerçekleştirdi. Turquoise Bloodstock 1366 Lot numaralı ve 2009 doğumlu Nayef kızı olan Buzkazhi’yi 3.000 €’ya G2 Prix d’Harcourt galibi ve G1 Poule d’Essai des Poulains ikincisi Shaman’dan gebe olarak bu ikili için satın aldı.

Bu kısrağı Turquoise Bloodstock’ın Teoman Demiröz için satın aldığı 1394 Lot numarası ile ringe çıkan ve Avustralya’da yarış kazanan Fastnet Rock’ın gebe olmayan kızı Greater Good izledi.

Lot 1394 – Greater Good (AUS)

Günün üçüncü alımını Turquoise Bloodstock bu defa at sahibi ve yetiştirici Emir Karadağ için yaptı. Fastnet Rock kızı olan 1462 Lot numaralı Midnight Mystic, G1 Prix de L’Arc De Triomphe galibi Waldgeist’den gebe olarak 8.500 €’ya satın alındı.

Turquoise Bloodstock ikinci gündeki son iki alımını at sahibi ve yetiştirici Levent Dilmaç ile Haluk Cançeker için yaptı. 1469 Lot numarası ile ringe çıkan Casamento kızı Dancing D Queen, Irish 2000 Guineas galibi Phoenix Of Spain’den gebe olarak 6.500 €’ya Dilmaç Ekürisine, 1499 Lot numarası ile ringe çıkan 2010 doğumlu Duke Of Marmalade ise G3 galibi ve G1 Racing Post Trophy ikincisi Elusive Pimpernel’den gebe olarak 2.000 €’ya Cançeker Ekürisine kazandırıldı.

Lot 1469 – Dancing D Queen (IRE)

İkinci günün ve dolayısıyla Kısrak satışlarının son günü gerçekleşen son alımı yeni atçılardan Levent Dağ gerçekleştirdi. Dağ, 1460 Lot numarası ile satışa sunulan 2010 doğumlu Duke Of Marmalade kızı Athenaire’yi, bu sene ilk jenerasyon tayları doğan G2 Coventry Stakes galibi Arizona’dan gebe olarak 7.000 €’ya satın aldı.

Goffs Kısrak Satışlarında 2.Gün Alınan KısraklarNews Reporter

9 thoughts on “GOFFS Kısrak Satışları son gün alımları ile tamamlandı…

  1. Bu gebe kısraklar aygır çekim ücretinden nasıl daha ucuza satın alınabiliyor bilgi verebilecek var mı

  2. Diyelim senin vasifsiz yada yaşli kisrağin var yada artik konformasyom bakimindan iyi tay vermesi öbur kisraklarindan daha az aygirda senin Türklerde alıyor zaten 150 aşım yapmıyorki her aygır olay budur.

  3. Yaşli,damizlik vasfı yoktur yada elindeki kötüleri kendi aygirlarina cekip( 150 adet cekim yapacak hali yok ) 3 dünya ülkelerine yada işi bilmiyenlere satiyorlar.

  4. Bu tarz alımlarda eskiden olduğu gibi ”tuttuğunu al getir” mantığı ile bu işi yapanlar kaybedecektir çünkü ingiliz atlarının genetik gücü yeni gelen üst düzey aygır ve kısraklarla çok yukarılara taşınmıştır. ana hatları kaliteli ve verimli kısrak ithal etmek gerekir almış olmak için almamak gerekir

  5. Haranizda yasli damizlik vasfini kaybetmis kisraginizmi var aygirinizda var her aygirda 150 asimi dolduracak hali yok helva yapiyorsun iste.Buda var.

  6. 500 000, 600000, 400000 , dolara kısrak alan yabancılar aptal bizim gibi 3000 4000 2000 dolara kısrak alan yetiştiriciler akıllı. ne deyim bilmemki söyleyecek çok şey var ama boşver. selim kayanın dedeği gibi elin oğlu timsah yetiştiriyo. biz daha atları padoğa sokamıyoruz.

  7. BU İŞLER BOŞ İŞLER … KİMSE BU KISRAKLARIN RÜYASINA YATMASIN AYRICA ESKİDEN İTHAL DİYE TAYLARI ÇOK PARAYA SATIYORLARDI ARTIK KİMSE ALMAZ HERKES NEYİN NE OLDUGUNU ÇOK İYİ BİLİYOR

  8. Kisrak isi biraz da şans işidir öyle olmazsa serap gelin gibi yaris hayati vasat hemde kardesleri vasat olan kisrak kuloglu ve call to victory isimli atlari verdi bizim avcılarda 3 -4 bin dolar verip göle maya çalıyor ya tutarsa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir