GÖĞÜSGEREN’den bu yılki ilk sınıf galibiyet…

19 Kasım 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Taşköprü koşusunu, Akanay Mırız’ın sahibi olduğu, Piraye Cemiloğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Emin Karataş’ın yaptığı Göğüsgeren (7y da Victory Gallop – Mekin, Fantastic Fellow) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini King Serkan (Yonaguska) elde ederken, Panchmahal (Pleansantly Perfect) üçüncü, Iguazu Falls (Win River Win) dördüncü, Espinoza (Pleansantly Perfect) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Formunu geliştirdiğini gösterdi…

Yaz sezonuna Ankara’da Kv-7 Polis Günü koşusu ile başlayan Göğüsgeren koştuğu tatminkar yarışları sonrası kazandığı şartlı-5 koşu ile çıkışa geçmeye başlayan safkan daha sonra start aldığı koşulardaki performansı ile formunu korumayı başarmıştı. Bugün son yarışlarında birlikte olduğu jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde koşuyu gerilerde takip ederek düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili atakları ile kazanırken Adana sezonuna iyi başladığını göstermiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte orta kulvardan atak yapan Unchained ve dışından gelen Gold Design arasındaki mücadelede arkalarında Nartın Kılıcı daha sonra Panchmahal ve Espinoza sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Unchained az farkla lider, Gold Design yine ikincilikte daha sonra Nartın Kılıcı ve Panchmahal şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Unchained yine lider, Gold Design yine takipte daha sonra Nartın Kılıcı ve Panchmahal sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Unchained liderliğini korurken ikinciliğe Nartın Kılıcı, üçüncülük için Panchmahal ve King Serkan şekilde düzlüğe çıkıldı. 400’de Unchained liderliğini korumaya çalışırken ortadan Panchmahal’in dıştan King Serkan’ın en dıştan da Göğüsgeren’in atakları görüldü. 200’den sonra dıştan gelen Göğüsgeren rakiplerine hakim olup 1 boy farkla ve 2’08″21 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

1 thought on “GÖĞÜSGEREN’den bu yılki ilk sınıf galibiyet…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir