GÖKDENİZİM starttan çıktığı gibi…

18 Temmuz 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Hüsamettin Tamer Koşusunu, Murat Tiniz’in sahibi ve yetiştiricisi, Burak Şandan’ın ise antrenörü olduğu Gökdenizim (2y de Mendip – Beren Sultan, Artie Schiller) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Gökhan Babam (Güngör Baba) elde ederken, mücadeleden Mythmaker (Mendip) üçüncü, Ateştopu (Captain Rio) dördüncü, Subutai (Counterattack) ise beşinci olarak ayrıldı.

Gökdenizim (Ayhan Kurşun)

6’da 4 yaptı…

Kariyerinin 6’ıncı startında 4’üncü birinciliğini elde eden Gökdenizim, ikinci kez geldiği İstanbul’da ilk birinciliğini kazanırken aynı zamanda ilk sınıf koşu galibiyetine imza attı.

18 Nisan’da Adana’da kazandığı Şartlı-1 ile kariyerine başlayan erkek tay, ardından yine Adana’da Şartlı-3 koşu kazanıp sonrasında Ankara’da katıldığı Şartlı-4 mücadelede dördüncü oldu. Ankara’da Haziran ayında koştuğu bu yarışın ardından 16 gün sonra Adana’ya geri dönen Gökdenizim, Şartlı-4 klasmanındaki bu yarışı da kazanarak Adana’daki üçüncü yarışında üçüncü birinciliğini elde etti.

İlk 4 yarışından 3 birincilikle ayrıldıktan sonra rotayı İstanbul’a çeviren Gökdenizim, Veliefendi çim pistindeki ilk yarışı olan G3 Sadun Eşref Güney Atığ Koşusundan başarılı bir dördüncülükle ayrıldı. Bu yarışta sergilediği performansla Hüsamettin Tamer Koşusuna favori olarak gelen tay, startla birlikte liderliği aldığı mücadelede bir daha yanına hiçbir rakibini yaklaştırmadan 4.5 boy önde ve 1’11”90’lık derecesi ile kazanmayı başardı.

Gökdenizim (Ayhan Kurşun)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir