Gökhan Kocakaya Amerika’da açılış yapıyor…

Türk Yarışçılığının son 20 yılda yetiştirdiği en önemli jokeylerinden biri olan ve 12 Kasım 2023 Pazar günü İstanbul’da son kez at bindikten sonra Amerika’ya giden şampiyon jokey Gökhan Kocakaya, 30 Aralık 2023 Cumartesi günü Amerika’da at binmeye başlıyor.

Dünya Yarışçılığının kalbinin attığı merkezlerden biri olan Amerika’da eşi ve çocukları ile birlikte Newyork’a yerleşen şampiyon jokey, İstanbul’da son kez at bindikten tam 48 gün sonra Cumartesi günü yeniden at sırtına çıkacak…

Daha önce kısa süreliğine gittiği Amerika’da iki ikincilik elde eden Kocakaya, Aqueduct Hipodromunda Türkiye Saati ile 22:14’de koşulacak 1300 metre mesafeli Claiming mücadelede, 8 numara ile start alacak olan Bustin Shout (Bustin Stones – Lucy Dubai, By E Dubai) isimli safkana binecek.

Kariyeri boyunca 38 kez start alan Bustin Shout, 8 yarış kazanırken 333.748 Dolar ikramiye kazanmış bir isim. Başarılı safkan bu koşuda Ruben Silvera’nın bindiği 1 numaralı Chateau ile eküri olarak piste çıkacak.

Pazar günü aynı hipodromda 3 safkana daha deklare olan ve Türk Jokeyliğini başarı ile temsil edeceğine inandığımız Gökhan Kocakaya’ya Amerika kariyerinde başarılar diliyoruz.

♦ Bustin Shout – Arkadaki dört attan burunsalık takılı olan al at…

 

News Reporter

8 thoughts on “Gökhan Kocakaya Amerika’da açılış yapıyor…

  1. Gökhan Kocakaya nın amerika da bineceği atların ayakları düz bassın , başarılı temsilcimiz şans bulduğu yetenekli atlarda mutlaka başarılı olacaktır, bizi gururlandır , dualarımız seninle

  2. Açık konuşayım başarılı olacağını sanmıyorum.Bozuk bir stili var otur- kalk yaparsa orada kısa ömürlü olur. Turkiyede binilen stil ile yurt dışındaki yarışlarda biçilen stil farklı. Bizim jokeylerin stili melez bir stil

  3. Amerika’da da Avrupa gibi düzenli ve bilinen bir stil yok zaten. Kocakaya otur kalki istediği zaman yapıyor. Stili o değil yani. Ayrıca atın üzerinde çok çevik. Avrupa olsaydı bu başarısız olabilirdi ama Amerika da bence çok başarılı olacak. Yeter ki biraz şans bulsun.

  4. kalkıp amerikada baş jokey olacak diye bir iddiam yok ama rahatlıkla at bulabilecek, bir kaç yıl içinde açık yarışlarda at bulabilecek yetenekte olduğunu düşünüyorum.. çok takdir ediyorum bu kardeşimi, epeydir bu haberleri bekliyordum.. otur-kalk muhabbeti yapan arkadaşlar ahmet çeliği tek atmaya devam etsin..

  5. Burdaki gibi adamcilik yok. Abartılacak bir jokeyligi olmadini zaten işten biraz anlayan görüyor. Tilkinin dönüp dolasacagi kürkçü dukkanidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir