GÖKHAN KOCAKAYA Amerika’da tarih yazdı…

Eşi ve çocukları ile birlikte Kasım ayında Amerika’ya giderek Newyork’a yerleşen şampiyon jokey Gökhan Kocakaya, Birleşik Devletlerdeki ilk yarışını kazandı.

Kocakaya böylelikle Kanada-North Vancouver doğumlu olan Şahin Civaci’dan sonra Amerika’da yarış kazanan ikinci, Türkiye doğumlu olan jokeyler içerisinde de ise Amerika’da yarış kazanan ilk jokey olma unvanını elde etti.

30 Aralık 2023 Cumartesi günü Aqueduct Hipodromunda at bindiği ilk yarışta Bustin Shout (Bustin Stones – Lucy Dubai, By E Dubai) isimli safkanla başarılı bir ikincilik elde eden Gökhan Kocakaya, Amerika’daki menajeri Rudy Rodriguez’in antrene ettiği aynı safkanla 4 Ocak 2024 Perşembe günü start aldığı 25.000 $ birincilik ikramiyeli Clamining (Satış) mücadeleyi sonlardaki etkili sprinti ile kolay bir şekilde kazanmayı başardı. Kocakaya yarıştan sonra editörümüz Atahan Zilcioğlu’na verdiği kısa röportajda ‘Atımın yarışlarını seyrettim, pistin iç tarafını sevmediğini gördüm, bir de yakın ara koştuğumuz için acele etmek istemedim. Erkenden dışarıya çıkmak istedi ama ben doğru zamanı bekledim, sonrası ikimiz için de kolay oldu.’ dedi.

Bu birincilikle Gökhan Kocakaya’nın an itibariyle Amerika performansı; 14 startta 1 birincilik, 3 ikincilik ve bindiği atların kazandığı ikramiye ise 63.718 $ oldu.

News Reporter

29 thoughts on “GÖKHAN KOCAKAYA Amerika’da tarih yazdı…

 1. Bu atla ilk yarışında atın üstünde oturdu, bir de Türkiye’nin en iyi jokeyi imiş diye dalga geçmişlerdi.Gerekli cevabı almışlardır.

 2. Çok daha kıymetli yarışlarda başarılı olacaktır, yeterki yarış şansı denilen şey yanında olsun..

 3. sosyal medyada tek takip ettigim kişi kocakayadır.
  Zamdan sonra altılı oynamıyorum artık,bugun 5 gun oldu
  sadece G.kocakaya yurtdısı programında olursa oynarım.

   1. Yahu şakamısın nesin oturup zıp zıp yapan gokhan, buradakiler de onu taklit yaptılar sanki bır marifet mış gıbi,orada zıp zıp yapamaz yaparsa İlk uçakla geri postalarlar.

 4. Gökhan Kocakaya gibi dünya çapında bir jokeyi neden kaçırdığımızı anlamak için gitmeden önce verdiği röportajı izleyin. Orada TJK’nın tüm hastalıklı yönlerini satır aralarında anlatmış. Orada çok başarılı olacağına inanıyorum.

  1. Bir yerde idare çift başlı olursa çok normal! Bütünüyle yetkiler TJK da olmalı, tarım bakanlığı tarımla uğraşsın

  2. Gitme sebebi ülkenin her geçen gün daha da geri kalması, ailesiyle daha huzurlu ve kaliteli bir yaşamı seçti, TJK ile alakası yok.

 5. Gökhan Gocakaya bence ABD de ve uluslararası arena da tarihe çok imza atacak . Çok başarılı buluyorum . Gitmesine çok üzüldüm . Altılı da hep güvenilir Liman oluyordu benim için . Ata güvenirsem bir de üstünde Gocakaya varsa tek at korkma . Preakness Stake , Belmınt Stake en önemlisi Kentucky Derby galibiyeti bekliyorum en geç 2-3 yıla

  1. bencede en gec triple crown yapacaktir hatta ayni yil ondan epsom derby , world cup, larc, japan cup galibiyeti ile breeders cup galibiyetide bekliyorum , yav 20 yilda turkiyede bir gazi kazanabilen bir jokey amerikada 3 yil sonra derby kazanacak , yavas arkadas yavas

 6. Bu düşünce tarzından vazgeçin. G. Kocakaya satış koşusu kazandı. Bunu abartmayın. Hedef, grup koşular olmalı ki o zaman ‘tarih yazdı’ diyelim. Gökhan, ülkemizin bana göre en klas jokeyidir ama eski radyo zamanlarında maç anlatan spikerlerin tavrı ve kompleksi ile manşet atmak hedefi ucuzlatıyor….

  1. Hiç merak etmeyin, en kısa sürede paco lopez’in Türk versiyonu çıkacak sahnelere

 7. Halis abi burdan sana sesleniyorum. Şu adı geçen memleketlere bir ugrasan jokey nasıl olur görseler.

 8. Gökhan jokeyliğinden emin olmasaydı oraya ailecek gitmezdi.
  Demek kendi yeteğine güveniyor ki, bu da zaten tartışmasız.
  Ayrıca orada buradaki gibi keyfi yanlışlar ve haksızlıklar olmadığını görmüş olmalı. Çünkü Gökhan’ın gitme nedeni sadece ulusal klasmanda boy göstermek değil, ayrıca buradaki haksız-hukuksuz kararlara uğradıgını hepimiz gördük.
  Umarım iyi ekürülerle yoluna devam eder.

 9. Türkiyedeki son yarışında sürdirek favori atı şaibeli şekilde starttan çıkmayınca millete kupon yırttırınca vatandaş onu n kulaklarını aynalı çınlatarak amerkaya yolcu etmişti aman geri gelmesin çok iyi jokeydir çok amerikalılarıda batırır

 10. Karadağlıyı çabuk buldun bu sefer, zorlu bir mücadeleye girdin, Üstün başarılar diliyorum.

 11. Tjk, nın hiç tadı tuzu kalmadı. Krallar gitti . Artık zevk alamaz oldum yarışlardan. Nerede o eski yarışlar.

  1. Sana katılıyorum, yarışların tadı tuzu kalmadı, Halis Karataş a, Selim Kaya ya, Gökhan Kocakaya ya sallayanlar bunlar gidince değerini anlamış oldu, bülteni elime aldığımda hangi jokey e güveneceğimizi şaşırdık, jokeylerin birbirleriyle çekişmesi yarışseveri de etkiliyor, birbirine yıl vermeme, at gösterme gibi yarış içerisinde sportmenlik dışı hareketlerle yarışseveri de mağdur ediliyor. Eskiden grup yarışında Halis, Selim, S. AKDI A.özdeniz E. YALÇIN. Y.Akağaç favori atlara bindiğinde sığınacak liman bulurduk şimdi yarışta kim kime faul yapar önünü keser diye hesap yapıyoruz, ne saçma değil mi

 12. alakası yok kardeşim. amerikada buradaki gibi taktik yarışları yok. dümdüz yarış yapıyorlar. o yüzden öyle şeyler yapmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir