Biri kararını verdi, diğeri düşünüyor!

26 Haziran 2021 Cumartesi günü koşulacak olan 95.Gazi Koşusunda start alacak taylar ve jokeyleri belli olmaya başladı. Bu aşama gözler başarılı jokeylerin nasıl bir karar vereceklerine çevrildi.

Son iki yılın lider jokeyi Gökhan Kocakaya‘nın Türk Yarışçılığının Derbisinde Kurtel Ekürisine ait Real Runner’a bineceği öğrenildi.

Başarılı jokey Real Runner ile geçen sene G2 Sakarya Koşusunu kazanmış, bu sene ise sırasıyla Kv-8 Ergin Talay Koşusunda dördüncü, G1 Erkek Tay Deneme Koşusunda üçüncü ve son olarak da G2 Sait Akson Koşusunda birinci olmuştu.

Gökhan Kocakaya cephesinde durum bu iken şampiyon jokey Halis Karataş ise henüz hangi taya bineceği yönünde bir karar vermedi. Sihirbaz lakaplı jokeyin bugün ya da en geç yarın hangi taya bineceğini açıklaması bekleniyor.

News Reporter

23 thoughts on “Biri kararını verdi, diğeri düşünüyor!

 1. şu anki handikap puanlarına göre atman ekürisinin iki atıda potoda yani bunlar olmazsa sadece 3 at var sanki isteye bilecegi anadolu aslanı megaloman redluck

 2. Kime bineceğim diye değil Gökhanı indirip Real runnere binsemmi diye dusunuyordur halis en cokta kurtel istiyordur bunu sahada her istediği ata biner halis yaris dergisi.

   1. Tercihleri patades. Long runner bindi. Gaziyi kaybetti. The last romance geldi. Karataş iki ata binsin istersen gazı kazanamaz kolay kolay . O devirler bittim herif 6 da 6 yapmış. Karataş bakan kim

 3. Halis Karataş bu vakitten sonra Gazi kazanamaz. Bindiği at ile 100 metre geride bekliyor. Kendini sağlama alıyorsun da yarış elden gidiyor. Son Ontario yarışı bile bu durumu tasdik ediyor. Korkuları yeteneğinin önüne geçmiş. Mike Smith gibi spesyal yarışlarda at binse daha yararlı olur. Gazi’yi kuvvetle muhtemel Burgas, Anadolu Aslanı,Real Runner ve Popular Demand’ın sınıf tayı Gülüm Osman kazanır. Umarım Gülüm Osman’a Özcan binmez bu taya çok yazık olur. Bu jokey arkadaşın yarış tekniği bana göre biraz zayıf, sadece kaba kuvvetle fizik gücüyle ata katkı vermeye çalışıyor. Kapandığı atı mundar ediyor ne yapacağını bilemiyor. Gazi gibi bir koşuda çok büyük sıkıntılar yaşatır ata.

 4. İllüzyona da binse kendi atına da binse Real runner ve burgas karşısında şansı çok az.Ama yine de bol şanslar.

 5. umarım gidip Giant Dream ile Mamba forever e inat edip binmez. Gülüm Osman iyiyse tam onluk at, kazanabilir.

 6. Boşta kalanların içinde bir tek Gülüm Osman var Halislik. Zaten bu seneki Gazi, Burgas, Real Runner, Gülüm Osman arasında biter, diğer atlar figüran olarak koşuya katılıyor.

 7. Hic binmesin daha iyi
  kondusyon bitmis, yaris okuma bitmis butun atlarin disindan dön atin gelecegi varsa geliyor katki sifir, 4-5 atli kosularda sihirbaz oluyor, diger kosularda madrabaz.
  Yalaka tayfasinin sonsuz destegi her zaman ki gibi devam ediyor. Padisahim cok yasa!!!

  1. Bozuk saat misali hasbelkader bazen iyi biniyor ama %90da kotu biniyor. Bugun ozgursu ve son ayak tay yarisinda masallahi vardi, ozgursuyu bariyer dibinde agir pistte kosturup katletti, son ayak ise taya 30m fazla kosturdu.. Dokunmayin sihirbazima

 8. Gazi’yi, viraja doğru kolay vites artıracak olan Burgas kazanır. Burgas için yarışın nasıl gideceği pek önem arz etmiyor, kolay temposu ile jokeyini hiç uğraştırmayan bir tay. Bir diğer favori Real Runner’ın tamam hemfikiriz güzel sprinti var ve devamlılık açısından belki Burgas’tan da iyi bir yarış hayatı olacaktır ama onun Burgas’ı şu an geçebilmesi için çok fazla şeyin kendi adına iyi gitmesi gerekiyor (burgas’ın aşırı yol bulma sıkıntı çekmesi, sakatlık gibi). Burgas vites değiştirip avansı almışken Real Runner’ın nerelerde olacağı önemli. Ha olur da yan yana gelirler o zaman zaten Burgas’ın mücadele gibi bir özelliği yok, transit geçer gider ama yan yana gelebilirler mi? Bence hayır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir