Gökhan Kocakaya’dan sıra dışı performans!

2021 yılının an itibariyle en çok yarış kazanan jokeyi Gökhan Kocakaya, 22 Ağustos 2021 Pazar günü İstanbul’da sıra dışı bir performansa daha imza attı.

2019 ve 2020 yıllarının ardından bu senede zirveyi hiçbir meslektaşına bırakmak istemeyen son iki yılın şampiyon jokeyi, 7 at bindiği Pazar günü 6 yarış kazanarak Hex-Trick yaptı ve kendisine güvenenleri mahcup etmedi.
Gökhan Kocakaya günün ilk koşusu olan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Şartlı-1 mücadelede Hot Chocolate’in kardeşi Wardenclyffe (Victory Gallop) ile kolay bir galibiyete imza attı. 3 Yaşlı Arap taylarına mahsus ikinci koşuda Nejdet ile dördüncülük elde eden başarılı jokey, sonrasında günün üçüncü koşusunu 2 yaşlı Prenses Dalaka (Approve), günün dördüncü koşusunu Ankara’dan gelen I Wanna Leave (English Channel), günün altıncı koşusu olan G3 Halide Edip Adıvar Koşusunu klas kısrak Gülhatmi (Tamerinoğlu), günün yedinci koşusu olan Kv-7 Osman Atakol Koşusunu Ankara’dan gelen bir diğer isim Grey Kurt (Perfecto) ve günün dokuzuncu ve son koşusu olan Kv-6 Safiyettin Sakarya Koşusunu ise Ali Rıza Çelikoğlu’na ait Kayı Beyi (Dr Fong) ile kazanarak 7’de 6 yaptı ve kariyerinin en önemli başarılarından birine imza attı.

Gökhan Kocakaya ve Menajeri Hakan İçer
News Reporter

2 thoughts on “Gökhan Kocakaya’dan sıra dışı performans!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir