GOLD DESIGN yeni yılda yenilgisiz devam ediyor!

22 Şubat 2022 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına A3 koşuyu, Abdülsamet Tekin’in sahibi, Twin Hopes Farm’ın yetiştiricisi ve Eöin Karataş’ın antrenörü olduğu Gold Design (3y ae Violence – Design For Life, Aptitude) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Espinoza (Pleasantly Perfect) elde ederken, mücadeleden Zolo Muum (Papa Clem) üçüncü, Yennefer (General Quarters) dördüncü, Kahraman Trader (Mendip) ise beşinci olarak ayrıldı.

Gold Design (Gökhan Kocakaya)

2022’de hiç geçilmedi…

Yarış hayatının 9’uncu startında 5’inci birinciliğini elde eden Gold Design, yılbaşından bu yana koştuğu 3’üncü yarışından da birincilikle ayrılırken, aynı zamanda kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza attı.

Start içerisinde yan tarafındaki safkanın oynaması üzerine kendisine ciddi zarar veren safkan her şeye rağmen yarışa iyi başladı. İlk virajı Kahraman Trader’ın arkasında ikinci sırada dönen ve 600 direğine kadar da bu pozisyonunu koruyan Gold Desing, son viraja orta kulvardan lider çıktı.

Son 400’de dışından hücum eden Espinoza ile bir ara başabaş duruma gelmesine rağmen son 200’de yeniden tazeleyen safkan, finiş çizgisini de 2.5 boy farkla ve 2’04”27’lik derecesi ile önde geçmeyi başardı.News Reporter

1 thought on “GOLD DESIGN yeni yılda yenilgisiz devam ediyor!

  1. Keşke benim olsa😂😂 maşallah Allah nazarlardan saklasın kaç kişiye ekmek kapısı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.