GOLD POWER’den bu yılki ilk sınıf galibiyet…

9 Ağustos 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Şükrü Yurteri koşusunu, Nihat Has’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Fahrettin Gezici’nin yaptığı Gold Power (4y aa Win River Win – Şahmeral, Sun Music) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Anadolu Zamanı (Kaneko) elde ederken, Age Of Fire (Torok) üçüncü, Minigun (Three Valleys) dördüncü, Cix Life (Scarface) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Arka arkaya ikinci birincilik…  

Kv-7 M. Necdet Narin koşusu galibiyeti sonrası bu koşuya da iyi durumda gelen Gold Power, son koşularında birlikte olduğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu önde giden iki rakibinin hemen arkasında takip edip, düzlükten sonra ortadan yaptığı atakla liderliği aldı ve sonlarda dışına gelen rakibi ile giriştiği mücadeleyi kazanırken bu yılki ilk sınıf koşu galibiyetini de imza atmış oldu.    

Toplu bir çıkışla birlikte içerden atak yapan Cix Life liderliği alırken ikinciliğe Age Of Fire girdi. Daha sonra Gold Power ve Anadolu Zamanı sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Cix Life liderliğini korurken yine ikincilikte Age Of Fire hemen içinde Gold Power daha sonra Anadolu Zamanı ve Minigun şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Cix Life halen lider, Age Of Fire takipte, arkalarında Gold Power daha sonra Anadolu Zamanı sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Cix Life az farkla Age Of Fire’ın önünde düzlüğe lider çıktı. 400’de atak yapan Age Of Fire liderliği alırken dışından Gold Power’ın onun dışından da Anadolu Zamanı’nın atakları görüldü. 200’de Gold Power ve dışındaki Anadolu Zamanı arasında birincilik mücadelesi başladı. Sonlarda rakibine hakim olan Gold Power yarım boy farkla ve 2’05”97 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

4 thoughts on “GOLD POWER’den bu yılki ilk sınıf galibiyet…

  1. Oyna demeye devam! sayın komiserler…Bir gün bu sahada jokeyler ya birbirlerini biçecekler ya da birbirlerini sahada dövecekler!

  2. Komiserler kurulu ne is yapar anlamis degilim..Karatasi bile cileden cikardilar artik..Adamim yedigi kacinci net faul ama hala izlmeye devam ediyorlar..Yazik gercekten cok yazik…Ozcan ve vedat bunu ozellikle grup kosularinda ck yapiyorlar…Hala icerden kamci vuruyor ozcan son 50 de,Komiserler kurulu aferin devam boyle👏👏

    1. Antrenörü degisiyor 3 kosu kosuyor 211 toto giden antrenorun ne kadar belli imza antrenörü oldugu yuzde 1e imza atan bu antrenorlere gore millet oyun oynuyor ata ne katacaklarda ortada işte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir