Gönlümüzün Sultanları Avrupa Şampiyonu oldu…

A Milli Voleybol Takımımız tarihinde üçüncü kez çıktığı final maçında ilk kez şampiyonluğa ulaştı. Takımımız 2023 CEV Avrupa Şampiyonasında Sırbistan’a karşı oynadığı final mücadelesini kazanarak tarih yazdı.

Yarı final karşılaşmasında İtalya’yı 3-2 mağlup ederek finale yükselen Filenin Sultanları, Sırbistan engelini de aşarak tarihinde ilk şampiyonluğuna ulaştı

İlk seti 27-25 kaybeden Türk Milli Takımı, baştan sona önde götürdüğü ikinci seti 25-21 önde tamamladı. Palais 12 of Brussels Expo Stadyumunda oynanan maçta üçüncü sete yine hızlı başlayan Filenin Sultanları, önde götürdüğü seti son anlarda kaybetti ve böylece 2-1 geriye düştü. Dördüncü sete yine önde başlayan A Milli Takımı, geriye düşmesine rağmen son sayılarda seti kazanarak durumu eşitledi.

Final setine iyi başlayan milli takım, setin başlarında iki sayılık avantaj yakalasa da moladan iki sayılık seriyle dönen Sırbistan, 5-5’te eşitliği yakaladı. Oyunda karşılıklı sayılar alınırken, setin son bölümüne 10-10 eşitlikle girildi. İki sayılık seri yakalayan milli takım, 12-10 öne geçti. Setin sonlarında az hata yapan milli takım, final setini 15-13, maçı da 3-2 kazandı.

Melissa Vargas “en değerli oyuncu” seçildi

Yapılan oylamayla “Avrupa Şampiyonası’nın en değerli oyuncusu”, final maçında 41 sayı bulan Melissa Vargas seçildi. Vargas, Milletler Ligi organizasyonunun ardından bir kez daha en değerli oyuncu seçilmiş oldu.

News Reporter

5 thoughts on “Gönlümüzün Sultanları Avrupa Şampiyonu oldu…

  1. Melisa Vargas ve ebrardan bağımsız bence tüm Türkiye bu zaferi gururla kutlamalı. Zehrası, gizem orgesi, Hande baladını ve diğerleri müthiştiler.

  2. Ebrarla ilgili sosyal medyada başta Melih Gökçek ile Güntekin onay arasında yaşanan ve insanlık dışı boyutlara ulaşan çirkinleşmeleri kınıyorum. Dışardan gelebilecek bu çirkinliklerin içimizden gelmesi çok ayıp. Bu kadar önemli bi başarıyı bile içselleştiremiyoruz. Yazık. Bunun dışında herkes tabiki düşüncesini terbiye ve ahlak sınırları içinde açıklayabilir. Bizde yapılmayan gibi.

  3. Takımın oyuncu ve antrenör ekibi bu çok zor, makine gibi Sırbistan karşısında mental olarak direnmeyi başardı. Kondüsyonerler ayrıca bir tebriği hakediyor. 41 sayı atan Vargas’ı, Vargas’a müthiş pası veren Cansu’yu, uzun rallilerin olduğu maçın sonunda da diri tutmak büyük iş. Evet, ülkemiz voleybol ülkesi olma yolunda büyük bir adım attı. Tüm çocuklar bu başarıdan ilham alacak, altyapıdan cevherler önümüzdeki yılda daha da fazla çıkacak. Gururluyum

  4. Söz konusu Cumhuriyet kadınları olunca kadını erkeğin kölesi gören kafaların rahatsız olması normaldir. Bu bir etki-tepki konusu olasa gerek, zira ülkemizde kadını köle gören zihniyetin sayısı arttıkça kadınların başarıları da artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir