GOOD CURRY ve PERİ LİNA Dubai’de…!

3 Ocak – 30 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Dubai World Cup Carnival (DWCC)’a ülkemizden katılacak olan; G1 Kısrak, Karadeniz ve Harem Koşuları galibi Peri Lina ile G1 Yavuz Sultan Selim ve G1 Ankara Kalesi Koşuları galibi Good Curry, 14 Ocak 2019 Pazartesi sabahı Türk Hava Yollarına ait bir uçakla Dubai’ye gittiler. Sakin geçen yolculuk sonrası her iki safkan da Dubai’ye sağlıklı bir şekilde indiler.

Peri Lina ve Good Curry

Bu iki isimden Kahraman ekürisine ait Peri Lina, Meydan Hipodromundaki ilk yarışına 17 Ocak 2019 Perşembe günü çıkacak.  14 Nisan 2019 Pazartesi sabahı kaydı yapılan 1600 metre mesafeli çim pistteki G2 Cape Verdi koşusunda 4 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atları start alacak. 2005 yılında Ribella’nın kazandığı koşunun bu yılki ikramiyesi 250.000 $… Peri Lina bu yarıştan iyi bir sonuçla ayrılırsa, bundan sonraki hedefi 14 Şubat 2019 Perşembe günü 1800 metre çim pistte koşulacak olan 4 ve yukarı yaşlı Dişi İngilizlere mahsus 250.000 $ ikramiyeli G2 Balanchine Koşusu olacak.

Peri Lina’ya bu iki koşuda da son dakika bir değişiklik yaşanmaması halinde daha önce Dubai’de Pan River ile önemli başarılara imza atan usta jokey Selim Kaya binecek.

Peri Lina – Kadir Kıygır – Ertan Gökçe

Hadioğlu ekürisine ait Good Curry ise Meydan Hipodromundaki ilk yarışına büyük bir ihtimalle 14 Şubat 2019 Perşembe günü çıkacak. 135.000 $ ikramiyeli ve 1200 metre mesafeli kum pistteki Handikap koşuda, 90-108 Handikap puanı aralığında yer alan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atları start alacak. Dubai Yarış Otoritesi tarafından handikap puanı 108 olarak ilan edilen Good Curry, bu koşuya en yüksek handikap puanlı atlardan biri olarak katılacak.

Good Curry bu yarıştan iyi bir sonuçla ayrılırsa, bundan sonraki hedefi 9 Mart 2019 günü Super Saturday kapsamında koşulacak olan kum pistte 1200 metre mesafeli ve 350.000 $ ikramiyeli G3 Mahab Al Shimaal Koşusu olacak.

Good Cuırry – Bora Hadioğlu – Emre Hadioğlu Vedat Aydoğdi

Good Curry’ye bu iki koşuda da son dakika bir değişiklik yaşanmaması halinde daha önce Dubai’de Ribella, Win River Win, Dinmyeper ve Sabırlı gibi safkanlarla önemli başarılara imza atan şampiyon jokey Halis Karataş binecek.

Vedat Aydoğdi ve Good Curry

 

News Reporter

3 thoughts on “GOOD CURRY ve PERİ LİNA Dubai’de…!

  1. good curry doğru koşu tercihleri yapmış inşallah muvaffak olur, peri lina içinse 1 veya 2 handikap koşu görüpte grup 2 yarışa çıkması daha uygun olurdu diye düşünüyorum atlarımızın o seviyede olmadığı da aşikar sonuçta, ikisinin de ayakları düz bassın koşularında başarılar, sahiplerini de vizyonları ve cesaretleri nedeniyle tebrik eder, Türk yarışseverinin de arkalarında olduğunu belirtirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir