Good Curry ve Peri Lina’nın kayıtları yapıldı!

Dubai World Cup Carnival (DWCC)’da bu sene ülkemizi temsil eden Peri Lina ve Good Curry’nin 14 Şubat 2019 Perşembe günü Meydan Hipodromunda koşacakları yarışın kayıtları bu sabah yapıldı.

Bu iki isimden Hadioğlu Ekürisine ait Good Curry, Meydan Hipodromundaki ilk sınavını 135.000 $ toplam ikramiyeli ve 1200 metre mesafeli kum pistteki Handikap koşuda verecek. 90-108 Handikap puanı aralığında yer alan 4 ve yukarı yaşlı 11 İngiliz atın kayıt olduğu yarışta Good Curry 108 puanla en yüksek Handikap puanına sahip isim.

Good Curry bu yarıştan iyi bir sonuçla ayrılırsa, bundan sonraki hedefi 9 Mart 2019 Super Saturday günü 1200 metre kum pistte koşulacak olan 350.000 $ toplam ikramiyeli G3 Mahab Al Shimaal Koşusu olacak. Good Curry’ye bu iki koşuda da daha önce Dubai’de Ribella, Win River Win, Dinyeper ve Sabırlı gibi safkanlarla önemli başarılara imza atan şampiyon jokey Halis Karataş binecek.

Dubai’de bu sene ülkemizi temsil eden ve ilk yarışına 17 Ocak tarihinde çıkıp 7 kısrağın start aldığı Cape Verdi Koşusunu yaşadığı dezavantajlar nedeniyle 5’inci sırada tamamlayan Kahraman Ekürisine ait Peri Lina ise 14 Şubat Perşembe günü Meydan Hipodromundaki ikinci yarışına çıkacak.

Safkanımız 1800 metre çim pistte koşulacak olan 4 ve yukarı yaşlı Dişi İngilizlere mahsus 250.000 $ ikramiyeli G2 Balanchine Stakes’de, daha önce birlikte start aldığı 6 rakibinden 5’i ile bir kez daha kapışacak. Hatırlanacağı gibi Godolphin Ekürisinin resmi geçidi ile sonuçlanan G2 Cape Verdi Koşusunda safkanımız  gerçek gücünü gösteremeyip 5’inci olurken, koşuyu favori Poetic Charm (Dubawi  – Speirbhean), ekürisi Asoof’un dört boy önünde kazanmış, Furia Cruzada ise üçüncülükte kalmıştı. Bu yarışa jokeyi Selim Kaya ile çok daha iyi şartlarda girecek olan Peri Lina bakalım nasıl bir performans sergileyecek! Yarış Dergisi olarak her iki safkanımıza da bol şanslar diliyoruz.

14 Şubat’a ait Kayıtların tamamını görmek için Tıklayınız  MEYDAN 14 ŞUBAT KAYIT

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir