Gözler Mevlana Koşusunda…

Geçtiğimiz yılın bir ve iki numaralı İngiliz tayları Blue Sunset (Air Vice Marshal) ve Festival Fever (Tizway), yaz sezonu öncesinde 23 Mart 2024 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak olan G3 Mevlana Koşusu ile pistlere geri dönüyor.

Geçen sene 2 yaşlı olarak koştuğu 8 yarışın 7’sini kazanan, G1 Çaldıran, G1 Karayel, G2 Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve G3 Uluslararası Trakya Koşuları galibi Blue Sunset ile geçen sene Ekim ayında koştuğu Çaldıran Koşusunu Blue Sunset’in arkasında ikinci tamamlayan Festical Fever, kış sezonunun İstanbul’daki başarılı isimleri Song Rising (Trappe Shot), Proteus (Myboycharlie), Perfect Player (Mendip) ve yine kış sezonunun Adana ve İzmir’de başarılı yarışlar koşan ismi Dapper Man (Marcavelly) ile karşılaşacaklar… Bakalım kışı koşarak geçirenler mi? Yoksa dinlenerek geçirenler mi Mevlana Koşusunda başarılı olacak?

Blue Sunset (Ayhan Kurşun)

Geçen sene My Private kazanmıştı…

2013 yılından bu yana 1500 metre sentetik pistte koşulan Mevlana Koşusunda geçen sene zafere uzanan isim My Private olmuştu. Yine aynı dönem içerisinde en iyi dereceyi ise 1’29”66’lık derecesi ile Lead Soldier 2019 yılında gerçekleştirirken, bu süre zarfında en çok kazanan jokey ise 3 kez olmak üzere Özcan Yıldırım oldu.

News Reporter

9 thoughts on “Gözler Mevlana Koşusunda…

    1. Evet görmüş olduk…5 aydan beri dinlenen at geldi neredeyse kılını kipirdatmadan kazandı …Festival Fever ve Tor Gold Gazide kapalı kasa …

  1. Festival Fever gücü belli olmayan acayip bir at ama bu mesafelerde Blue Sunset veya Song Rising diyorum…

  2. Bu yarış Karataş ‘a yazar…çok kötü at bindi, bence Mertcan Çelik olmalıydı atın üstünde

  3. Halis Abi duygusallığı bırakıp Perfect Player’e binmeli…Geçen sene Festival Feveri kaybetti bari bu atı kaybetmesin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir