GRASYAS’dan ‘Beyaz bayrak-Ayna’ galibiyet…

12 Ekim 2023 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koşusunu, Halil Şimşek’in sahibi olduğu, Serhat Ürküt tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Seit Kan’ın yaptığı Grasyas (4y da Lion Heart – White Lady, Okawango) raporlu olan İsa Akyavuz’un yerine yürütmeyi durdurma alarak at binen Mehmet Akyavuz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Zala Bey (Agresivo) elde ederken, Cheeky Son (Invincible Son) üçüncü, Fighting Falcon (Bushranger) dördüncü, Bright Hope (Torok) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ikinci grup zaferi…  

G1 Sürat koşusunu üçüncülükle tamamlayan Grasyas’ın bugün ilk kez koşacağı 1900 metre mesafede nasıl bir sonuç alacağı merakla beklenirken, safkana raporlu olan jokeyi İsa Akyavuz yerine mahkeme kararı ile yürütmeyi durdurma alarak at binen Mehmet Akyavuz bindi. Start çıkışı ile birlikte aldığı liderliği rakiplerini yanına dahi yaklaştırmadan sonlarda azalan farklara rağmen klasik bir beyaz bayrak-ayna yaparak kazanan safkan, bu birinciliği ile Topkapı Koşusundan sonra bu yılki ikinci grup galibiyetine de imza atmış oldu. 

News Reporter

2 thoughts on “GRASYAS’dan ‘Beyaz bayrak-Ayna’ galibiyet…

  1. Atı kutluyorum. Uzun mesafede atı kovalayan da olmasa yinede büyük başarı.tebrikler. ama aynı gün tabela ayağında Özcan a ne demeli. Yazık bu oyunun üstüne bahis oynanıyor Özcan efendi. İnsanlar taş değil para basıyor. Bu ne laubaliliktir. At gelmeyebilir eyvallah ama bunu ikilisi var üçlüsü var. Yazıklar olsun. Komiserlerde çağırıp bu jokeye ceza vermezse onlarada yazıklar olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir