GRASYAS’dan Beyaz Bayrak-Ayna…

24 Haziran 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Orhan Doğa Özsoy koşusunu, Halil Şimşek’in sahibi olduğu, Serhat Ürküt tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Seit Kan’ın yaptığı Grasyas (3y de Lion Heart – White Lady, Okawango) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Subutai (Counterattack) elde ederken, büyük favori Time To Shine (Luxor) üçüncü, Anadolu Şahini (Luxor) dördüncü, Mr Ozzy (Native Khan) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Grasyas (Müslüm Çelik)

İlk Grup galibiyet…

Çim pistte koştuğu 9’uncu yarışından 4’üncü birinciliğini çıkartan Grasyas, aynı mesafede Erkek Tay Deneme beşincisi olarak çıktığı mücadeleyi beyaz bayrak-ayna yaparak kazanırken, aynı zamanda kariyerinin de ilk Grup galibiyetine imza atmayı başardı.

Judgment’in tehlikeli bir şekilde şahlanarak 8 boy geç başladığı koşuda ilk metrelerde atak yapan Grasyas koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Time To Shine daha sonra Master Of Puppers ve Anadolu Şahini sırası ile 1400 ve 1200 startları geçildi. 1000 startında Grasyas liderliğini korurken yine ikincilikte Time To Shine, üçüncülükte Master Of Puppers, dördüncülükte de Subutai vardı. 600 direğini de lider geçen Grasyas, hemen arkasındaki Time To Shine ile birlikte son düzlüğe çıkıldı.

Son 400’de Grasyas liderliğini korurken orta kulvardan Time To Shine, hemen dışından Subutai ve en dış kulvardan Anadolu Şahini sprinte kalktı. Aldığı avansı aynaya kadar korumasını bilen Grasyas ikincilikteki Subutai’nin 1 boy önünde 1’35″98’lik bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.

Grasyas (Müslüm Çelik)News Reporter

3 thoughts on “GRASYAS’dan Beyaz Bayrak-Ayna…

  1. Böyle bir şey görülmedi resmen ahmet çelik numara alan atı öne sürmüyo. Kardeşi müslüm kazansın diye bide jokeylere sordularmı biz oynamayız biz işin içinde değiliz derler. Kendileri yarışları kuruyolar halis te hala apranti gibi arada bırakıyo atı senin elinde çok iyi bi at var. Tempo yapıp gidiceksin bakmıcaksın arkaya yok abi ya ama yokkk soğuttular altılıdan böyle ztn 12 kuruş olmuş oyunlar

  2. Gökhan Kocakaya kantarmayı nasıl tutuyor? Geçen sene aynı şekilde bol bırakıp Long Runnerla yarışı kaybetmişti. Bu senede aynısını yapıyor. Ama son ayaktaki gibi istediği zaman gayet güzel yarış alıyor

  3. Şimdi bu tay başka bir jokeyle de pek güzel geçilirdi.Neden Karataş?ilk iki yarışındaki jokeylerden biriyle de devam edilebilirdi.Ayrıca Karataş her kaybettiği yarıştan sonra suçu başka unsurlara yöneltmek usandıran bir taktik oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.