GREY KURT’tan Beyaz Bayrak-Ayna….

14 Ekim 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Sedat Üründül koşusunu, Fahriye Nisa Akıl’ın sahibi olduğu, Reşit Karakeçili tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Hanifi Elğaç’ın yaptığı Grey Kurt (4y da Perfecto – Bziya, Manila) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Can Reis (Three Valleys) elde ederken, Wolf Polat (Luxor) üçüncü, Lex Tallionis (Three Valleys) dördüncü, Special One (Kaneko) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk Kv galibiyet…

Yaz sezonuna İstanbul’da Şartlı-5 koşu ile başlayan ve sonrasında İstanbul ve Ankara’da start aldığı yarışlarda genelde Kısa vade mücadelelerde istikrarlı bir yarış grafiği çizen Grey Kurt, bugün için formda jokeyi Vedat Abiş idaresinde start çıkışı ile almış olduğu liderliği düzlükten sonra dışına gelen rakibine direnerek kazanırken, hem uzun süren birincilik hasretine son verdi, hem de bu yılki ilk Kısa vade galibiyetini elde etti.

Lex Tallionis’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Grey Kurt liderliği alırken ikincilik mücadelesi Regamour ve Special One arasında sürerken daha sonra Azmantor 1200 startı geçildi. 1000’de Grey Kurt liderliğini korurken ikincilikte Special One ve dışında Azmantor daha sonra Can Reis, Yıldız Tozu ve Regamour üçlüsü şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Grey Kurt liderliğini korurken ikincilik mücadelesi Special One ve Azmantor arasında sürerken düzlüğe çıkıldı. 400’de Grey Kurt liderliğini korurken ortadan Special One’nin onun dışından Can Reis’in atakları görüldü. 200’de bir ara Can Reis liderliği almaya çalıştıysa da içerden tekrar tazeleyen Grey Kurt koşuyu boyun farkı ve 1’22″44 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Grey Kurt (Vedat Abiş)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir