GUILLOTINE’den Kapadokya’da G1 zaferi…

20 Ekim 2022 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus G1 Kapadokya koşusunu, Erdal Öztürk’ün sahibi olduğu, Aslan Tepeli tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nurullah Güven’in yaptığı Guillotine (3y dd Marcavelly – American Billion, Unaccounted For) jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.
Koşunun ikinciliğini Hayalet Kız (English Channel) elde ederken, Valente (Yonaguska) üçüncü, Minerva Mcgonagall (Native Khan) dördüncü, Macau (Yonaguska) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Guillotine (Sadettin Boyraz)

Kariyerinin ilk G1 zaferi…

Yaz sezonuna Ankara’da Kv-7 koşusu ikinciliği ile başlayan Guillotine daha sonra A2 Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Günü ve G2 Nene Hatun koşularındaki ikincilikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. G2 Dolmabahçe ve G1 Karadeniz koşularında bekleneni veremeyen, ardından Kv-8 galibiyeti ile tekrar çıkışa geçen kısrak, festival günü koşulan G3 İstanbul koşusu yedinciliğinin ardından A2 Kızkulesi koşusu ikinciliği ile yeniden form tuttuğunu ispatlamıştı. Usta jokeyi Sadettin Boyraz idaresinde bugünkü koşuyu ön grubun arkasında takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı etkili sprint ile sonlarda kolaylayarak kazanmayı başaran klas tay, bu galibiyetiyle aynı zamanda kariyerinin ilk G1 zaferine de imza atmış oldu.

Minerva Mcgonagall’ın 4 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Sweet Humor liderliği alırken ikinciliğe Hayalet Kız girdi. Arkalarında Guillotine ve Silent Wave sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Sweet Humor liderliğini korurken yine ikincilikte Hayalet Kız daha sonra Guillotine ve Silent Wave şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Sweet Humor halen lider, Hayalet Kız takipte üçüncülükte Guillotine daha sonra Silent Wave ve Commitment şeklinde 800 startı geçildi. 600’de az farkla Sweet Humor liderliğini korurken dışında Hayalet Kız arkalarında Guillotine daha sonra Valente ve Bebesha olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Hayalet Kız liderliği alırken dışından Guillotine’nin gerilerden Valente’nin atakları görüldü. 200’den sonra ortadan gelen Guillotine liderliği alıp sonlarda farkı açarak 7 boy farkla ve 2’09″61 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

2 thoughts on “GUILLOTINE’den Kapadokya’da G1 zaferi…

  1. Hayalet Kız bayıla bayıla geldiği son 400 de koşuyu Guillotine ye hediye etti. Ahmet koşuyu kolay kazanacağını zannederken diri kalan Guillotine bindirip çekip elinden aldı.Yaşlı kurt da unutulmamalı Sadettin Poyraz yarışı güzel okudu,Ahmet’e güzel bir ders verdi …. Tebrikler….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir