İlk Jenerasyon Aygırlardan GÜLBEŞİR hızlı başladı…

Tayları bu sene start almaya başlayan ilk jenerasyon Arap aygırlarından Gülbeşir (Sultan De Faust – Akrah, Karahalife), hara kariyerine dikkat çekici bir başlangıç yaptı.

Şu ana dek dört tayı start alan aygırın Yüksek Kaya (Vefasız, Kumadan) isimli yavrusu Kocaeli kum pistinde 1200/1’24”71’lik derecesi ile birinciliğe uzanırken, bir diğer yavrusu Kayagücü (Karagül, Güntay) ise Ankara’da 1200 metre kum pistte koştuğu mücadeleyi 1’24”73’lük derecesi ile kazanmayı bildi.

Yarış kazanan iki yavrusunun yanı sıra Kral ve Ben (Tuyadin, Odinhan) isimli yavrusu da İstanbul sentetik pistinde ve İzmir kum pistinde ikincilik elde eden aygır, bu başarısı ile ilk sezonunda az sayıda temsilcisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

News Reporter

3 thoughts on “İlk Jenerasyon Aygırlardan GÜLBEŞİR hızlı başladı…

  1. 14. koşusunda maiden kazanan, 3. koşusunda satış-2 kazanan ve 13 koşuda hiç kazanamayan 3 tayını referans alıp nasıl “hızlı başladı” haberi yaptınız anlaşılır gibi değil!

  2. Sultan de Faust temsilcisi olması ve anne tarafının güçlü olması nedeniyle iyi bir aygır çıkarsa şaşmam

  3. Bunu da haber yaptınız ya helal olsun size… Gülbeşir ne yaaa…. Aygırlık yapacak at mı kalmadı. Tek özelliği Kaya ekürisi aygırı. Ki onlarda hepimizin bildiği gibi başlangıç koşularında iyiler. Sonra fıs…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir