GÜLERCE Kupası BABAARİF’in…
Yavuz Gülerce

Yavuzhan ve Caş gibi birbirinden başarılı safkanlar koşan unutulmaz atçı ve yetiştiricilerden merhum Yavuz Gülerce anısına 30 Eylül 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus KV-8/S/DHÖ koşuyu, Şahin Uluç’a ait, Arif Hikmet Kırkpantur tarafından yetiştirilen ve Ali Bozkurt tarafından antrene edilen Babaarif (Kaizbert – Beni Bil, Şınkart), jokeyi Akın Sözen ile 1600 metre çim pistte 1’47”03’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

5’i erkek, 1’i dişi olmak üzere toplam 6 tayın start aldığı koşuda, startla beraber liderliği ele geçiren rakibini son düzlüğe çıkılmadan yakın markaja alan ve düzlükte gördüğü başa baş mücadeleyi aynaya yakın lehine çevirerek birinciliğe uzanan Babaarif, bu galibiyeti ile kariyerinin 7’nci startında 5’inci birinciliğine imza atarken, aynı zamanda ilk Kısa Vade zaferine imza atıp kazancını da 326.500 TL’ye yükseltti.

BABAARİF (Akın Sözen)

Bu yarışa Ankara’dan 6’da 6 yaparak gelen ve koşunun tek dişi tayı olan Gökyüzü (Kaizbert), çok başarılı koştuğu yarışta fizik olarak da kendisinden bir hayli farklı görünen rakibine yarım boy farkla geçilerek ikincilikte kalırken, bu ikilinin 2 boy gerisinde bir başka Kaizbert temsilcisi Çelikman (Kaizbert) üçüncü, onun da 6 boy gerisinde Algantay (Kafkas Şahı) ise dördüncü oldu.

Koşu sonrasında Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende, kazanan atın sahibi Şahin Uluç‘a kupasını, merhum Yavuz Gülerce’nin eşi Nurbiye Gülerce verdi. Törende ayrıca Faruk Doğan,  Şahin Uluç’a bir buket çiçek verirken, antrenör adına da Şahin Uluç’a çiçeğini Kaan Gülerce takdim etti. Koşuyu kazanan safkanın jokeyi Akın Sözen ise çiçeğini TJK Asli Üyesi Can Polat Eyigün’ün elinden aldı.

Törene, TJK Başkanı Serdal Adalı, Genel Sekreter Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, Asli Üyeler Gülnur Gülerce ve Can N. Güven ile Gülerce ailesi de katıldı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir