Gulfstream Park’ta Türk Rüzgarı YAMATO ile esti…

Amerika’da başarılı antrenör Murat Sancal tarafından antrene edilen ve Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar ile ortağı Maria Sol Aller’e ait olan 5 yaşındaki Yamato (Artie Schiller – Lil Miss Moxie), 29 Ocak 2022 Cumartesi günü Gulfstream Park’ta çıktığı kariyerinin 14’üncü startında 5’inci birinciliğine imza atmayı başardı.

Recep Avşar

Pegasus World Cup ile aynı gün koşulan, kum pistte 1800 metre mesafeli ve 50.000 $ ikramiyeli yarışı rahat bir şekilde ve pist rekoru kırarak 2022 yılına parlak bir başlangıç yapan Yamato, böylelikle katıldığı son 4 yarışın 3’ünden galibiyetle ayrılmış oldu.

26 Aralık 2021 Pazar günü yine Gulfstream Park Hipodromunda koştuğu 3 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus 1700 metre kum pistteki Şartlı mücadeleyi de pist rekoru kırarak kazanan safkan, böylelikle kariyerinde ilk kez üst üste iki yarış kazandı.

Yamato’nun ülkemizde bu sene 2 yaşlı olarak start alması beklenen General Quarters’dan 2 yaşlı dişi bir kardeşi bulunuyor.Yamato (Luis Saez)

 

News Reporter

8 thoughts on “Gulfstream Park’ta Türk Rüzgarı YAMATO ile esti…

  1. 5 yaşında koşan bir atın nasıl oluyorda General Quarters tan iki yaşlı bir tayı oluyor acaba?

    1. kardeşi yerine tayı yazılmış. Teşekkür ederiz uyarınız için… Doğrusu 2 yaşında dişi bir kardeşi bulunuyor olacak…

  2. isin ilginci 29 ocakta jokey luis saez o gün gulfstream parkta 8 ata binmis gözüküyor racing postta ve sadece abaan ile birincilik yapmis , bu iste bir yanlislik var galiba atahan abi !

    1. Luis SAEZ 29 Ocak akşamı 12 koşulu Gulfstream Park programında 11 koşuda at bindi.
      Luis SAEZ ; 1.Koşuda YAMATO ve 7.Koşuda ABAAN isimli safkanlar ile 2 koşu kazanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir