Gültekin Alpay Koşusunda sürpriz sonuç!

Efsane yarı spikeri merhum Gültekin Alpay adına 20 Mart 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus KV-6/D mücadeleyi Muammer Kitapçı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Ergun Uslu’nun ise antrenörü olduğu Cosmic Dancer (Mali – Lady Wolf, Wolf), jokeyi Gökhan Gökçe ile 2000 metre sentetik pistte 2’06”77’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı. Birincilik ikramiyesi 53.000 TL olan koşuda düşük tempo nedeniyle beklenenin altında bir performans sergileyen Iskra (Mount Nelson) mücadelede ikincilikle ayrılırken, koşuyu Şeker Hanım (Victory Gallop) üçüncü, River Girl (Win River Win) ise dördüncü olarak tamamladı.

Cosmic Dancer (Gökhan Gökçe)

Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen seremonide, kazanan kısrağın sahibine vekâleten TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner’e kupasını Haluk Müderrisoğlu takdim etti. Kupa törenine TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ve eşi Ferhan Göktürk, TJK Asli Üyesi Can N. Güven, Yarış Spikerleri Erkan Taç ve Erkan Barış ile davetliler de katıldı.

Gültekin Alpay Koşusu Kupa Töreni 2019

GÜLTEKİN ALPAY

Gültekin Alpay, 1934 yılında Yozgat’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde sürdürmekte olduğu yükseköğrenimini, atlara olan sevgisi sebebiyle yarıda bıraktı ve daha sonra TRT Ankara Radyosu’nun spikerlik sınavlarını kazandı.

Alpay, 1976 yılında Türkiye Jokey Kulübü Teknik Büro Müdürlüğü’nde göreve başladı. 1984 yılında Türkiye Jokey Kulübü yarış spikeri kadrosuna atanan Gültekin Alpay, muhtelif hipodromlarda yarış spikerliği yapmaya başladı. 1987 yılında baş spikerliğe atanan Alpay, Türkiye Jokey Kulübü’ne birçok spiker yetiştirdi. Etkileyici ses tonu ve düzgün Türkçesi ile kısa sürede at yarışlarının vazgeçilmez bir ismi haline gelen Gültekin Alpay, çeşitli televizyonlarda at yarışları programı yaptı.

31 Aralık 1999’da Türkiye Jokey Kulübü’nden emekli olan Gültekin Alpay, 9 Ağustos 2001 tarihinde vefat etti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir