GÜLÜM HIŞMAN Grup serisine devam ediyor

10 Ekim 2020 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Kraliçe II. Elizabeth Koşusunu, Hacı İpek’in sahibi ve yetiştiricisi, Ömer Alaçam’ın ise antrenörü olduğu Gülüm Osman (2y de Popular Demand – My Ginetta, Nursultan), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Anadolu Aslanı’nın Komiserler Kurulu Kararı ile koşudan çıkartılmasıyla 5 safkanın start aldığı mücadeleye 1 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Gülüm Osman, ilk metrelerden itibaren grubun en arkasında kalmayı tercih etti ve son düzlük dönülünceye kadar da bu yerine razı oldu.

Son virajı da aynı pozisyonda dönen safkan 400 direğine gelinmeden orta kulvardan sprinte kalktı. 300 geçilirken üçüncülüğe girdi. 200 geçilirken önündeki iki rakibi ile arasında sadece 1 boy fark kaldı. Son 50’de Glitzy ile burun buruna oldu ve bu metreden sonra 1 boya çıkartarak 1’25”15’lik derecesi ile bir kez daha birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Glitzy (Hakeem) elde ederken, mücadeleden Mandalorian (Anatoly) üçüncü, Captain Swing (Captain Rio) dördüncü, Shannara (Taliphan) ise beşinci olarak ayrıldı.

Gülüm Osman (Hışman Çizik)

5’te 5 yaptı…

Yarış hayatına 1 Haziran 2020 tarihinde start aldığı Sri Pekan Koşusu ile başlayan Gülüm Osman, bugüne dek start aldığı 7 yarışın 5’inden galibiyetle ayrılırken 1.371.950 TL ikramiye kazandı.

Kariyerine pandemi nedeniyle verilen aranın ardından başlayan ve aradan geçen 4 aylık süre içerisinde, A3 Hitit, G2 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, G1 Karayel ve G2 Kraliçe II. Elizabeth Koşularını arka arkaya kazanan erkek tay, tüm yarışlarını koştuğu Ankara’da kendi jenerasyonunun tamamına ciddi bir üstünlük sağladı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir