GÜNGÖR BABA (Aygır Analizi)

GÜNGÖR BABA (Aygır Analizi)

Çok başarılı bir yarış kariyeri olan ve iki G1 galibiyetinden sonra haraya giden Güngör Baba’nın koşan belli sayıda yavruları içinde on temsilcisi 500 bin TL üstü kazanç elde etmeyi başarmıştır.

Bu isimlerin soy ağaçlarına baktığımızda hali hazırda en iyi yavrusu Gökhan Babam’ın kısrak babasının Red Bishop olduğunu görmekteyiz ki, bu aygır da babası Silver Hawk vasıtası ile Roberto hattından gelmektedir.

Güngör Baba

Diğer taraftan Gökhan Babam’ın ikinci kısrak babası Al Murtajaz olup bu aygır da Damascus’un oğludur.

Güngör Baba’nın bir başka başarılı yavrusu Can Kısas’ın kısrak babası olan Unaccounted For’un babası Private Account da bir Damascus temsilcisidir. Dolayısı ile Güngör Baba’nın Damascus hattından gelen veya bu hattan gelen kısrak babalarını soyunda barındıran kısraklar ile uyumlu olması beklenebilir.

Güngör Baba’nın 500 bin TL kazanç elde etmiş 10 yavrusundan ikisinin kısrak babaları da Ocean Crest’tir. Ocean Crest, Northern Dancer temsilcisi Storm Bird’ün oğlu olup Güngör Baba’nın kısrak babası olan Mountain Cat de Storm Cat vasıtası ile Storm Bird’e ulaştığı için, bu tip eşleşmelerde 5*3 Storm Bird akrabalığı bulunmaktadır.

Diğer taraftan Ocean Crest’in kısrak babası Seattle Slew olup dolayısı ile Ocean Crest de bulunan “Northern Dancer-Seattle Slew” soy kurgusuna sahip isimler ile de Güngör Baba’nın uyum sağlamasını bekleyebiliriz.

Nitekim Güngör Baba’nın en iyi baba kardeşi olan Sabırlı’nın aygırlık yaşamında G1 galibi yavrusu Yıldırımbey’in kısrak babası Sun Music olup Sun Music’in de “Northern Dancer-Seattle Slew” soy kurgusuna sahip olduğunu görmekteyiz.

Ayrıca çok özel atlar üretmiş bir kısrak olup, aynı zamanda Güngör Baba’nın baba kardeşlerinden olan Setryn’in de “Strike The Gold-Sun Music” soy kurgusuna sahip olduğunu ve dolayısı ile söz konusu etkenlerinin burada karşımıza çıktığını görüyoruz.

Strike The Gold (Alydar)

Country Reel de “Northern Dancer-Seattle Slew” soy kurgusuna sahip bir diğer isim olup bu aygırın da kızları diğer uygunluk koşulları da irdelenerek kısrak için değerlendirilebilir.

Ocean Crest 19 familyadan gelen bir aygırdır ve bu familyadan gelen bir başka aygır olan Bosporus’un temsilcisi Perfecto kızı ile Güngör Baba’nın 500 bin TL üstü kazanç elde eden bir başka yavrusunun daha olduğunu da notlarımıza ilave edelim.

Güngör Baba’nın başarılı temsilcilerinden Chief Ruler’ın kısrak babası Native Procida olup ayrıca aygırın bir başka başarılı ürünü Can Kısas’ın ikinci kısrak babası da Native Procida’dır.

Kuşkusuz Native Procida kızları da Güngör Baba ile uygunluk potansiyeline sahip olabilecektir.

Diğer taraftan Native Procida’nın babası Procida, Mr.Prospector oğlu olup, annesi nesli A15 familyasından gelmektedir.

A15 familyadan gelmekte olan iki aygır Victory Gallop ve Darnay’ın, Güngör Baba’nın başarılı temsilcilerinden Last Ruler’ın ilk iki kısrak babası olmasının yanı sıra, yine aygırın iyi yabrularından olan Penaber’in ikinci kısrak babası Cox’s Ridge A15 familyasındandır.

Güngör Baba’nın uyum sağlayabileceği kısrak baba hatları konusunda biraz da gerek babası Strike The Gold, gerekse de baba kardeşi olup da aygırlık kariyerleri olan atların başarılı ürünlerine bakmak yerinde olabilir.

Strike The Gold’un iki G1 galibi kızı olan Mummy’s Love Balçibin isimli dişilerin kısrak babasının Reprimand olduğunu bilmekteyiz.

Öncelikle Reprimand’ın yukarıda Ocean Crest vesilesi ifade ettiğimiz 19 familyasının (19-b) bir üyesi olduğunu ekleyelim.

Sabırlı ve (dolayısı ile onun başarılı tam kardeşleri olan diğer isimler) Aydemirhan’ın ikinci kısrak babaları Habitat olup, yukarı da aynı zamanda Güngör Baba’nın baba kardeşlerinden olması vesilesi ile vurguladığımız  Setryn’in, Habitat hattından gelen bir aygır ile Gazi Koşusu galibi Graystorm’u da oluşturması da, Strike The Gold ile Habitat arasında uyum için ifade edebileceğimiz değerli örneklerdir. Dolayısı ile Strike The Gold oğlu Güngör Baba için Habitat hattından gelen aygırların temsilcilerinin soy uygunluğundan bahsetmek mümkün olabilir.

Ayrıca gerek Habitat, gerekse de Sabırlı’nın kısrak babası olan Shareef  Dancer 4-r familyasına mensup isimler olup, bu familyanın en etkin kollarından olan Carson City hattından gelen temsilciler de, diğer soy etkenleri de irdelenmek sureti ile değerlendirilebilir aygır için.

Gerek Strike The Gold, gerekse de ne yazık ki çok kısa aygırlık kariyeri olan Sabırlı’nın verdiği başarılı ürünlerde Sadler’s Wells hattı ile iyi sonuçlar görmekteyiz ki, başta Yıldırımbey olmak üzere Aydemirhan, Moon Davon gibi seçkin ürünlerde bu konudaki örneklerdir.

Yine Strike The Gold’un Nijinsky hattından gelen aygır temsilcileri ile Blacks Winner ve Hammurabi gibi başarılı temsilcileri olduğunu görmekteyiz.

Strike The Gold’un  en başarılı yavrularından olan Air Born’un kısrak babası Danehill Dancer, Danehill’in oğlu olup Strike The Gold’un aygır oğullarından Oğlum Melih’in şu an için en iyi yavrusu olan Lavender’in kısrak baba hattının Danehill’den gelmesi dışında, ayrıca Strike The Gold’un aygır temsilcilerinden Speedy Wolf’ün iyi yavrularından Only For Love ve Yıldırımbey’in başarılı bir yavrusu olan Lucky Storm’un kısrak babalarının Eagle Eyed olduğunu görmekteyiz ki, bu aygır da Danehill’in tam kardeşidir.

GÜNGÖR BABA UYUMLU KISRAK BABA HATLARI

Blushing Groom Hattı : Bin Ajwaad, Yonaguska, Zanjero

Carson City Hattı : Cuvee, Run Away and Hide

Damascus Hattı : Unaccounted For, Al Murtajaz

Danehill Hattı : Fast ‘n’ Famous, Bushranger, Talip Han, Myboycharlie

Danzig Hattı : Country Reel,  Eagle Eyed, Out Of Control,  Akındayım, Halicarnassus

Deputy Minister Hattı : Always A Classic, Dehere, Toccet

Fappiano Hattı : Victory Gallop, Sidney’s Candy, Amerikalı, Bodemeister

Forty Niner Hattı : Justenuffhumor, Utopia

Gone West Hattı : Royal Abjar, West by West, El Corredor, Banknote, Ajmera

Habitat Hattı : Distant Relative, Luxor, Graystorm, Dutyfree, Mali, Yavuz Star

In Reality Hattı : Tizway, Karabeyhan, Karamurat

Kingmambo Hattı : Okawango, Kuloğlu, Rey De Cafe

Mill Reef Hattı : Doyoun, Velociraptor

Never Bend Hattı : Win River Win, River Special, Doyoun, Velociraptor

Night Shift Hattı : Bosporus, Native Khan, Perfecto

Nijinsky Hattı : Marlin, Green Gönen, Kafkaslı

Procida Hattı : Native Procida

Roberto Hattı : Sri Pekan, Red Bishop, Dr Fong, Wiener Walzer

Sadler’s Wells Hattı: Sun Music, Authorized, Scarface,

Seattle Slew Hattı : General Quarters, Trappe Shot, Corinthian, Hemsworth

Sing Sing Hattı : Reprimand, Lockton

Smart Strike Hattı : Papa Clem

Storm Bird Hattı : Ocean Crest, Summer Squall, Bluebird, Magical Wonder

Woodman Hattı : Mujtahid, Ultramar

GÜNGÖR BABA BAŞARILI YAVRULARI KISRAK BABA HATLARI

TEMSİLCİSİ KISRAK BABASI ONUN BABASI
GÖKHAN.BABAM RED BISHOP SILVER HAWK
CAN KISAS UNACCOUNTED FOR PRIVATE ACCOUNT
YETİM OĞLU OCEAN CREST STORM BIRD
PENABER THUNDER GULCH GULCH
CHIEF RULER NATIVE PROCIDA PROCIDA
LAST RULER VICTORY GALLOP CRYPTOCLEARANCE
İBOCAN PERFECTO BOSPORUS
GRAY PIRATE OCEAN CREST STORM BIRD
BOLD.LION.SURUÇ YONAGUSKA CHEROKEE RUN
PERİ YILDIZI KARABEYHAN WARNING
News Reporter

3 thoughts on “GÜNGÖR BABA (Aygır Analizi)

  1. Baba StrikeTheGold
    Babanım yavruları Sabırlı GüngörBaba Aydemirhan TheRising MummysLove Arsenic Silsüpür
    Bu yavruların en önemli özelliği ise çim kum pist kısa orta uzun mesafe demeden grup koşu kazanmaları,
    Uyumlu kısrağınız varsa denemelisiniz

  2. Türkiyede aygır analizi yapmak deveye hendek atlamaktan zor iş kaneko ,cooger kuraya kalırken deep impact oğlu santone ares yari kontenjanı dolduramıyor sa burda analiz değil rüzgar nerden eserse oraya savrulmak koşar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir