Gürkan Oker Koşusunda PITFALL’dan beklenen galibiyet

23 Ağustos 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1300 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-6 Gürkan Hüsnü Oker koşusunu, Adil Mert Kaya’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Tezcan Taşar’ın yaptığı Pitfall (2y de Mendip – Eolion, Distant Relative) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Ride The Lightning (Torok) elde ederken, Tarquinio (Run Away And Hide) üçüncü, Milto (Approve) dördüncü, Black Lord (Cash Akçe) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk Kısa Vade galibiyeti…  

Sentetik pistte Şartlı-1 ve Şartlı-3 galibiyetleri ile kariyerine parlak bir başlangıç yapan Pitfall, son kez Kısa Vade mücadelede kendisi gibi namağlup Madras’a geçilerek ikincilikte kalmıştı. Bugün bir koşu aradan sonra tekrar buluştuğu formda jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde startla birlikte ön tarafa gelip düzlükten sonra yaptığı pistin ortasından yaptığı sprintle liderliği alan safkan, sonlarda içinden gelen rakibinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek kazanırken, hem Ayhan Kurşun ile start aldığı ikinci koşusundan da galibiyetle ayrılmış, hem de kariyerinin ilk kısa vade birinciliğine ulaşmış oldu.

Ride The Light son üçüncülüğünde geçildiği rakibinin bir kez daha arkasında kalıp başarılı bir ikincilik elde ederken, Kocaeli kum pistinde Şartlı-4 birinciliği ile bu yarışta gelen Tarquinio da dikkat çeken tatminkar bir üçüncülükle koşudan ayrıldı.

News Reporter

1 thought on “Gürkan Oker Koşusunda PITFALL’dan beklenen galibiyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir