Güzel İzmir Koşusunda zafer WARDENCLYFFE’in…

08 Ocak 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A2 Güzel İzmir koşusunu, Özgür Demir’in sahibi olduğu, Sema Ulaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Kaya’nın yaptığı Wardenclyffe (4y aa Victory Gallop – Undercover Soldier, Lost Soldier) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini King Man Go (Mendip) elde ederken, Kuzey Yağmuru (Toccet) üçüncü, King Farrier (Hakeem) dördüncü, Delawera (General Quarters) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…

Bursa’da kazandığı Kv-8 koşu ile buraya oldukça moralli gelen Wardenclyffe uyum sağladığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu ön grupta takip ederek düzlükten sonra liderliği alıp, geriden gelen rakiplerinin ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek kazanırken ilk grup galibiyetine imza atmış oldu.

Headman’in 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Delawera liderliği alırken ikincilikte Wardenclyffe daha sonra Kafkas Beyive King Farrier sırası ile 1400 startı geçildi. 1200’de Delawera liderliğini korurken yine ikincilikte Wardenclyffe hemen dışında Kafkas Beyi ve King Farrier şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Delawera halen lider, ikincilikte King Farrier daha sonra Wardenclyffe sırası ile 600 startı geçildi. Delawera’nın liderliği ile düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Wardenclyffe liderliği alırken en dıştan da King Man Go’nun atakları görüldü. 200’den sonra Wardenclyffe rakibinin ataklarına karşılık vererek 3 boy farkla ve 1’40”21 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Wardenclyffe (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir