Güzel İzmir’de WARDENCLYFFE farkı…

14 Ocak 2024 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Güzel İzmir koşusunu, Özgür Demir’in sahibi olduğu, Sema Ulaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Kaya’nın yaptığı Wardenclyffe (5y aa Victory Gallop – Undercover Soldier, Lost Soldier) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Dragon Fire (Torok) elde ederken, Gospodin (Hakeem) üçüncü, Like The Stars (Lion Heart) dördüncü, Oğlum Fırat (Papa Clem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Fazla zorlanmadı…  

Son kez A2 Yeşil Bursa koşusunu dördüncü olarak tamamlayan ve kısa bir aradan sonraki İzmir’de bu seneki ilk yarışına çıkan Wardenclyffe, daha önce iki kez birlikte olduğu jokeyi Mehmet Kaya idaresinde koşuda öndeki iki safkanın arkasında konumlanıp düzlük dönüldükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla liderliği aldı ve sonrasında farkı giderek arttırarak zorlanmadan yeni yıla galibiyetle başladı.

News Reporter

3 thoughts on “Güzel İzmir’de WARDENCLYFFE farkı…

  1. Wardenclyffe belki bir şampiyon değil ama böyle bir atın olacak yaslan arkana keyfine bak. Ayakları düz bassın.

  2. Eger yaris icerisinde idareli giderse, bu formu ile uzun mesafeye ragmen Ege derbisini de kazanabilir.

  3. Yılların klasiği ve açık koşusu olan bir yarış neden Kısa Vade oldu ve buna kim nasıl karar verdi? Tjk neden her sene yarışların klası, mesafesi ve pistiyle oynuyor? Bir açıklaması var mı? Ondan sonra niye bunca yatırıma rağmen yarışçılık gelişmiyor. Gelişmez çünkü yurtdışında bir yarış yüzlerce yıl aynı formatta değişim olmaksızın koşuluyor. Bizde Kısrak koşusu bile zamanında Gazi günü koşuldu. Koca koca, görmüş geçirmiş adamlar nasıl böyle uygulamalar yapıyorlar anlamak mümkün değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir