Hafta sonunun Kısa Vade galipleri…

Hilmi Erakman Koşusunu BERKALP kazandı

18 Temmuz 2021 Pazar günü İstanbul programının 7. mücadelesi at sahibi ve yetiştiricilerimizden merhum Hilmi Erakman adına düzenlenen koşuydu.

Veliefendi Hipodromu sentetik pistinde 2200 metre mesafede koşulan KV-6/DHÖ koşuya 4 ve yukarı yaşlı 10 safkan Arap atı katıldı. Anadolu Tarım İşletmeleri tarafından yetiştirilen, Ali Erkan Yılmaz’ın sahibi, Hamdi Volkan Yılmaz’ın da antrenörü olduğu Berkalp (Ben Anadolu – Betülüm, Tamerinoğlu) jokeyi Gökhan Kocakaya ile galibiyete uzanan safkan oldu.

Koşuyu Kamus (Gobakbey) ikincilikle tamamlarken, Afacan (Yaşarcık) üçüncü, Öncüpınar (Kaizbert) dördüncü, Ulubatur (Ağa Karaca) da beşinci olarak pistten ayrıldı. Kazanan safkan için müddet 2’34”01 olurken, farklar 3 Boy – 7,5 Boy – 3 Boy – Burun şeklinde sonuçlandı.
H.Fatih Türeray Koşusunu VICTOR WOLLES kazandı

Merhum at sahibi ve yetiştiricilerimizden Halil Fatih Türeray anısına düzenlenen koşu (KV-7), 18 Temmuz 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndaki yarış programının 5. mücadelesiydi.

3+ yaşlı İngiliz atlarına mahsus yarış, 2000 metre sentetik pistte 8 safkanın katılımıyla gerçekleşti. Eray Hazar’a ait 5 yaşındaki Victor Wolles (Win River Win – Caminando, Mountain Cat) bir buçuk boy startta oyalandığı yarışı jokeyi Ahmet Çelik idaresinde dört buçuk boy farkla kazandı.

Yarışın ikincisi Bozdağ Beyi (After Market) olurken, Kayı Beyi (Dr Fong) üçüncü, Deli Tahir (Dr Fong) dördüncü, Sumel Han (Sports Hero) ise beşinci oldu. Victor Wolles için bitiriş derecesi 2’06”48 olarak kayıtlara geçerken, farklar da 4,5 Boy – 1,5 Boy – Baş – 1,5 Boy şeklinde oluştu.
Enver Erlat Koşusunu TAŞAN kazandı

Ülkemiz yarışçılığı için önemli hizmetlerde bulunmuş ve YKK Üyeliği de yapmış olan merhum Enver Erlat adına düzenlenen koşu, 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda 17 Temmuz 2021 Cumartesi günü koşuldu.

4 yaşlı 8 safkan Arap atının katıldığı KV-7/DHT koşu, kum pistte 2100 metre mesafede gerçekleşti. Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi, Sefa Arslan’ın antrenörü olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi Taşan (Tümöz Bey – Kamuran, Haberbatur) jokeyi Mehmet Kaya ile galibiyete ulaşan isim oldu.

Tabelanın ikinci basamağında Diavasi (Özgünhan) yer alırken, Zafer Meydanı (Uçbeyi) üçüncü, Dervişbey (Özgünhan) dördüncü, Kösef (Sonalp) ise beşinci olarak pistten ayrıldı. Kazanan Taşan için müddet 2’34”36 olarak kayıtlara geçerken, koşuda farklar 1/2 Boy – 1,5 Boy – 4 Boy – 11 Boy şeklinde sonuçlandı.

News Reporter

3 thoughts on “Hafta sonunun Kısa Vade galipleri…

  1. Bi kosuyorlar o onu 8 boyla geciyor 1 hafta sonra mesafe ayni kilo sartlari ayni saatler ayni 8.boy kapaniyor bu sefer berkalp 3 boy ile geciyor eskiden oynayarlar iyi bilir derecyle ati bulma ihtimali vardi buat soyle yapmis bu at boyle derece yapmis diye simdi galop felan hic ise yaramiyor oyun tamamen at sahiplerinin stratejisine dondu yaris cok oldugu icin burda 2. Olursam suraya katilamam burda3. Oluyum suraya katiliyim olan hep yarissevere oluyor her zaman ki gibi

  2. ALLAH İÇİN BU JOKEYLERİN MESLEĞİNE SAYGISI YOK .NORMALDE . İNŞAAT İŞÇİSİ OLAMAYACAK HİSMAN ÇİZİK BUGÜN ANKARA’DA.KORAYLA KAYBEDİNCE RAPOR AL TÜY.YARİN İST DA RAPORU VARMI .PARA YAKIŞMIYOR BUNLARA BİNDİKLERİ DALİ KESİYORLAR YALÇIN’I SANET ERKUŞ U UNUTMASİNLAR.BEDDUA KÖTÜDÜR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir