HAKKAR’ın oğlundan KV-8 galibiyet!

Merhum Prof. Dr. Tevfik Başer anısına 28 Eylül 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl  Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-8/S koşuyu, Ayşe Mizgin İşçi’nin sahibi, Hakan Merder’in yetiştiricisi ve Alper Ciğer’in antrenörü olduğu Secret Blood (2y de Hakkar – Freckles, Mountain Cat), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

10 Tayın katılımı ile 1600 metre çim pistte koşulan 94.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, düzlükteki güçlü atakları ile öndeki rakipleri ile arasındaki farkı her metrede biraz daha kapatan Secret Blood, aynaya yakın hakim olduğu gruba 1 boy fark yaparak 1’38”04’lük derecesi ile finiş çizgisini önde geçmesini bildi. Koşunun ikinciliğini kazanan kadar başarılı bir performans sergileyen Hasanet (Offlee Wild) elde ederken, bu safkanın 2.5 boy arkasında Royaliz (Victory Gallop) üçüncü, onun da 1.5 boy gerisinde Charlatan (Race Day) dördüncü oldu.

Secret Blood (Müslüm Çelik)

10’uncu startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçen Secret Blood, kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyetine imza attığı mücadelede babası Hakkar gibi mesafe uzadıkça daha iyi koşabileceğini gösterirken, bu birinciliği ile kazancını da 252.450 TL’ye yükseltti.

Prof. Dr. Tevfik Başer Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir