Haliç’in yeni rekortmeni; KUZEY KAFKASYALI

26 Haziran 2021 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Haliç Koşusunu, Onur Dilbaz’ın sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın antrenörü olduğu Kuzey Kafkasyalı (5y aa Luxor – Uba, River Special), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Yamanlarbeyi (Luxor) elde ederken, mücadeleden Vernazza (Authorized) üçüncü, Sharpa (Kurtiniadis) dördüncü, Ardaşah (Perfecto) ise beşinci olarak ayrıldı.

Haliç Koşusunda yeni rekor 1’33”86…

Geçen sene olduğu gibi bu seneyi de Fethi Atan Koşusu galibiyeti ile açıp ardından yumuşak çim pistte G2 Adnan Menderes Koşusunu dördüncü tamamlayan Kuzey Kafkasyalı, Haliç Koşusunda gerçek gücünü ortaya koydu ve uyum içerisinde genç jokeyi ile en yakın rakibinin 1.5 boy önünde 1’33”86’lık derecesi ile hem bu koşunun bugüne kadar elde edilmiş en iyi derecesini gerçekleştirdi, hem de kariyerinin ilk G1 galibiyetine imza atmayı başardı.

Kuzey Kafkasyalı (Hışman Çizik)

Yarış hayatına 18 Temmuz 2018 tarihinde Ankara’da başlayan 5 yaşındaki Luxor temsilcisi, bugüne dek sadece 18 kez start aldı ve 7 birincilik, 7 kez de ikincilik elde ederek 2.9 Milyon liralık bir kazanca ulaştı. 2019 yılı Gazi Koşusu ikincisi olan safkan kariyerindeki tek eksik olan G1 apoletini Haliç Koşusu ile tamamlarken, yetenekli binicisi de 5’inci G1 galibiyeti elde etmiş oldu.

 

News Reporter

4 thoughts on “Haliç’in yeni rekortmeni; KUZEY KAFKASYALI

  1. Adamda yine de hırs var.Eleştirelim ama hakkini verelim.Zıp zip gibi atım iyi olsun,gelsin mantığınla hareket etmiyor.Long runnere herkes getiriir.Önemli olan hişman ciziğin bindigi atlari getirmek.Real runner bakalım jokeyini degistirecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir