Halide Edip Adıvar Koşusunda GÜLHATMİ zorlanmadı…

22 Ağustos 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3/DHT/D Halide Edip Adıvar Koşusunu, Melis Kurtel Emin’in sahibi, Anadolu Tarım İşletmelerinin yetiştiricisi ve Cuma Demir’in antrenörü olduğu Gülhatmi (4y kk Tamerinoğlu – Dahi, Bilgin) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Aryaliva (Canberktay) elde ederken, mücadeleden Sinoplu Merve (Bilgin) üçüncü, Şirinmişirin  (Uçanbey) dördüncü, Taçser (Tamerinoğlu) ise beşinci olarak ayrıldı.

Gülhatmi (Gökhan Kocakaya)

Aryaliva ile skoru eşitledi…

Yarış hayatının 15’inci startında 6’ıncı birinciliğini elde eden Gülhatmi, Halide Edip Adıvar koşusu ile kariyerinin 4’üncü Grup koşu galibiyetine imza atarken, hem daha önce 4 kez geçildiği Aryaliva’yı dördüncü kez geride bırakıp aralarındaki skoru eşitledi, hem de kazancını 3 Milyon lira barajının üzerine çıkarttı.

Dizdarım’ın koşudan çıkartılmasıyla 8 safkanın start aldığı mücadelede ilk metrelerde arka grupta kalmayı tercih eden Gülhatmi, 800 startı geçilirken ezeli rakibi Aryaliva’nın hemen dışına altıncılığa sarktı.

Son düzlüğü de aynı pozisyonda döndükten sonra 400’den itibaren pistin en dışından sprinte kalkan klas kısrak, 200’de tüm gruba hakim oldu ve içeriye doğru yattığı için düzlükte jokeyini bir hayli uğraştıran Aryaliva’nın 3 boy önünde ve 2’09”73’lük derecesi ile kolay bir galibiyete imza attı.News Reporter

2 thoughts on “Halide Edip Adıvar Koşusunda GÜLHATMİ zorlanmadı…

  1. aralığa mücadeleye bile katılamadı yol aramaktan… gülhatmi ve kocakaya ne kadar övgüyü hak ediyorsa çelik’in yol tutması da bir o kadar konuşulması gereken konu… sürekli gülhatmi ni takip etmese kendi koşusunu 2 3 de giderek yapsa kaybeder miydi acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir