Hamaset ve Guillotine başladı, ASCOT bitirdi…

12 Mart 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 koşuyu, Hayrettin Karamazi’nin sahibi ve yetiştiricisi, Ömer Faruk Tan’ın antrenörü olduğu Ascot (3y de Mendip – Alaz, Strike The Gold) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Hamaset (El Corredor) elde ederken, mücadeleden Yennefer (General Quarters) üçüncü, Creme Machine (General Quarters) dördüncü, Guillotine (Marcavelly) ise beşinci olarak ayrıldı.

Ascot (Özcan Yıldırım)

Son düzlüğü çok iyi koştu…

Yarış hayatının 18’inci startında 6’ıncı birinciliğini elde eden Ascot, yılbaşında yine Adana’da kazandığı ilk Grup koşunun ardından aynı pist ve mesafede koştuğu bir diğer sınıf yarış olan Kv-9 mücadeleden de galibiyetle ayrılarak, kum pistte ne denli önemli bir safkan olduğunu bir kere daha ispatladı.

Hamaset ve Guillotine’in yüksek tempoda başladıkları mücadelede ilk metrelerden itibaren bariyer dibinde üçüncü sıraya yerleşen Ascot, son virajı da bu iki rakibinin arkasında döndü. 400 geçilirken önce Guillotine’i ekarte eden safkan, 200’den sonra baskısını arttırıp son 100’de dışındaki Yennefer ile birlikte çok yaklaştığı Hamaset’e son 50 metrede hakim olup finiş çizgisini de yarım boy farkla ve 1’27”60’lık derecesi ile önde geçmesini bildi.News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir