HAMASET’den Adana’da parlak başlangıç…

27 Kasım 2022 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Adana Barosu koşusunu, Erkutay Özyurteri’nin sahibi olduğu, Hakkı Özyurteri tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Emin Karataş’ın yaptığı Hamaset (3y ae El Corredor – Reemaya, Bernardini) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Yennefer (General Quarters) elde ederken, Zolo Muum (Papa Clem) üçüncü, Hikaye (Bosporus) dördüncü, Black Lion (Sidney’s Candy) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki beşinci galibiyeti…

Başarılı bir kış sezonu geçirdikten sonra yaz sezonunda İstanbul ve Ankara’da çok sayıda sınıf koşuya katılıp kum pistte 2 Kısa Vade galibiyeti elde edip kum ve çim pistte katıldığı Grup yarışlarda da tabela içerisinde kendisine yer bulmayı başaran klas safkan Hamaset, bugün son yarışlarında birlikte olduğu Vedat Abiş idaresinde önde giden rakibinin arkasında yer tutup düzlükten sonra yaptığı etkili ataklarla koşuyu kazanırken Adana sezonuna geçen sene olduğu gibi bu sene de gayet parlak bir başlangıç yapmayı başardı.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Hikaye koşunun liderliğini alırken ikinciliğe Hamaset girerken daha sonra Black Lion ve Bebesha sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Hikaye liderliğini korurken yine ikincilikte Hamaset arkasında Black Lion ve Bebesha şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Hikaye yine lider, Hamaset yine takipte olarak düzlüğe çıkıldı. 400’de Hikaye liderliğini korumaya çalışırken en içten Yennefer’in dıştan da Hamaset’in atakları görüldü. 200’den sonra Yennefer ve Hamaset ikilisi arasında mücadele başladı. Sonlarda rakibine hakim olan Hamaset 1,5 boy farkla ve 1’26″97 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Hamaset (Vedat Abiş)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir