Haralar Koşusunda zafer SOYLUŞAH’ın…

15 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G1 Haralar Koşusunu, Mahmut Çadırcı’nın sahibi olduğu, Mehmet Ercan Emre tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hikmet Turan’ın yaptığı Soyluşah (3y ke Uçanbey – İkbalim, Yaşarcık) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Zincir Koparan (Ayabakan) elde ederken, İsyan Ateşi (Serhantay) üçüncü, Kaşmir Tay (Onurkaan) dördüncü, Rüzgar Barış (Güntay) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Takı değişikliği etkisini gösterdi…  

G1 Hatay koşusunda beklenen performansı sergileyemeyen ve o koşudan sonra takı değişikliğine giden Soyluşah daha önce iki kez birlikte olduğu şampiyon jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu en geride takip edip, düzlükten sonra yol bulmakta zorlanmasına rağmen 200’de en iç kulvara girerek yaptığı etkili ataklarla Zincir Koparan’ı aynaya yakın yakaladı ve ona bir baş farkı yaparak kariyerinin ilk G1 birinciliğini elde etti. 

News Reporter

3 thoughts on “Haralar Koşusunda zafer SOYLUŞAH’ın…

  1. Kendini fazlasıyla ispatlamış bir Jokey. Azimle bindi ve en arkadan gelip
    kazandi. Senin artık hedefin daha baska ülkelerde kendini göstermen ve
    bunuda doğru yapıyorsun Gökhan. Bol şanslar sana.

  2. İsyan ateşi önde Zincir koparanı hırpalayınca, Soyluşah pusuya yatıp rakiplerini avladı.Tamamen doğru Jokey tercihi ile kazanılmış bir yarış… Kocakaya kardeş hiç bekleme derim yolun A.B.D ye kadar açık olsun….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir