HARD OFF HÜSNE birincilik hasretine son verdi…

17 Eylül 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-7 Akgün Midillili koşusunu, Canan Korucu’nun sahibi olduğu, Engin Bekiroğulları tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Adem Güven’in yaptığı Hard Off Hüsne (5y dk Luxor – Hard Baby, Unaccounted For) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Splendid (Luxor) elde ederken, Snow Bird (General Quarters) üçüncü, Artemisa Gentile (Approve) dördüncü, Josephine (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

15 ay aradan sonraki ilk birincilik…  

Bu yıl start almış olduğu koşularda istenen performansları sergileyemeyen ancak Ankara’daki son ikinciliği ile çıkışa geçmeye başladığını gösteren Hard Off Hüsne, yaklaşık üç yıl aradan sonra tekrar buluştuğu jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu orta grupta takip edip 200’den itibaren en dıştan yaptığı etkili ataklarla rakiplerini son metrelerde yakaladı ve onlara kısa sürede hakim olarak kazanmayı başarırken aynı zamanda uzun süren birincilik özlemine de bir son vermiş oldu.

News Reporter

2 thoughts on “HARD OFF HÜSNE birincilik hasretine son verdi…

  1. Snow bird daha yeni koşmadı mı? Arkadaş ne paragöz insanlar, bu kadar nadide bir atı ki bence gecen senenin en iyi ıngılız atıydı. Üzme atı, dinlendire dinlendire koş, ben 2024 yaz gr yarıslarını hedef yap hatta 2023 cumhurbaskanlıgını tjkyı, kısraklar bu yarışları hava serınlediği için cok daha koşar. Tjk sınırlama getirmeli, bir at en az 3 hafta arayla kosturulmalı şartı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir