HARDMET’den özlenen birincilik…

21 Ağustos 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Osman T. Atakol koşusunu, Harun Kahraman’ın sahibi olduğu, Engin Bekiroğulları tarafından yetiştirilen ve Erhan Dıblen’ın antrene ettiği Hardmet (3y de Luxor – Hard Baby, Unaccounted For) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Age Of Fire (Torok) elde ederken, mücadeleden Kopdağ (Approve) üçüncü, Kahraman Trader (Mendip) dördüncü, Anadolukaya (Cash Akçe) ise beşinci olarak ayrıldı.

İlk Kısa galibiyeti…

Sezona Kv-8 Ergin Talay ikinciliği ile başlayarak dikkatleri üzerine çeken Hardmet daha sonra start aldığı G1 Erkek Tay Deneme koşusunda bekleneni verememiş, yeniden çıkışa geçtiğini G2 Mehmet Akif Ersoy üçüncülüğü ile göstermişti. Gazi koşusunu güçlü rakipler ardından kötü sayılmayacak bir yerde bitiren safkan, tatminkar A3 Kültür ve Turizm Bakanlığı koşusu sonrası bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Halis Karataş ile kazanarak kariyerinin ilk Kısa galibiyetini elde etmiş oldu.

Kopdağ’ın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dış kulvardan atak yapan Kahraman Trader liderliği aldı. İkincilikte Anadolukaya daha sonra Age Of Fire ve Hardmet sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Kahraman Trader liderliğini korurken yine ikincilikte Anadolukaya daha sonra Age Of Fire ve Hardmet şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Kahraman Trader yine lider, ikincilik mücadelesi Age Of Fire ve Anadolukaya arasında sürerken arkalarında Hardmet sırası ile 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Age Of Fire liderliği aldı. İkinciliğe de Hardmet girdi. 200’den sonra Age Of Fire ve Hardmet arasında başlayan mücadeleyi son metrelerde rakibine hakim olan Hardmet boyun farkı ve 1’56″58 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Hardmet (Halis Karataş)News Reporter

1 thought on “HARDMET’den özlenen birincilik…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir