Harem Koşusuna Jokey Değişiklikleri damga vuracak!

8 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak olan ve 3 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus olarak İstanbul’da koşulan tek G1 mücadele olma özelliğini taşıyan Harem Koşusuna jokey değişiklikleri damga vuracak gibi görünüyor.

6’sı üç yaşlı, 7’si dört ve yukarı yaşlı olmak üzere 13 safkanın kayıt olduğu 1.282.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda, mücadelenin şanslı isimleri arasında yer alan Moonlight Fairy, Snow Bird ve Bizim İçin değişen jokeyleri ile birlikte start alacaklar.

Gazi Koşusu üçüncülüğü sonrası start aldığı G1 Karadeniz ve G3 İstanbul Koşularından birincilikle ayrılarak Harem Koşusundaki iddiasını gözler önüne seren Chaika’nın sezonun flaş jokeyi Vedat Abiş ile start alacağı mücadelede, Kısrak Koşusunu Ayhan Kurun ile kazanan, Gazi Koşusuna Müslüm Çelik ile katılıp dördüncü olan, ardından yeniden Ayhan Kurşun ile G2 Santalin Koşusunu koşup kazanan ve sonrasında Özcan Yıldırım ile Boğaziçi Koşusunda dördüncü, Ankara Koşusunda ise üçüncü olan Güzelocak Ekürisine ait 3 yaşlı Moonlight Fairy’e, Harem Koşusunda bu kez ekürisi Go Hero’nun jokeyi Halis Karataş binecek…

Müslüm Çelik ile Karadeniz Koşusunda üçüncü, ardından Halis Karataş ile Kv-6 koşuda birinci ve son olarak da Kv-7 Akgün Midillili Koşusunda üçüncü olan Snow Bird ise Halis Karataş’ın Moonlight Fairy’i tercih etmesi nedeniyle piste jokey Ahmet Çelik ile çıkacak.

Koşudaki şanslı bir diğer isim olan Kız Kulesi Koşusu üçüncüsü Bizim İçin ise bu önemli mücadelede Gökhan Kocakaya ile start alacak…

News Reporter

10 thoughts on “Harem Koşusuna Jokey Değişiklikleri damga vuracak!

  1. antrenörün 2 atı farklı eküri ile koşunca moonlight fairly nefes alamamıştı… hatta moonlight fairly’i bitirmeye çalışan safkan son virajda enseye basıp 15 saniye sonra fotoyu geçince neden koştuğunu görmüştük… daha önce go hero ve burgas olayını diyenler olacak orda eküri koşmuşlardı… aynı forma altındaydı…. bakalım bu yarışta nasıl taktik olacak…. sadece özcan ‘a yazık oldu… o koşuda kaybeden özcan değildi kaybettirilen özcandı….

  2. Moonlight Fairy için başarılarını yazarken klasik kısrak koşusu galibi olduğu yazılmamış… gözden kaçtı sanırım.

  3. pazar günü pist nasıl olur bu da çok önemli bir nokta. sürpriz bir sonuçla da bitebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir