Harem’in yeni sultanı LADYS SECRET…

9 Ekim 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus G1 Harem koşusunu, Erhun Eti’nin sahibi olduğu, Celal Bağdatoğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Fahrettin Gezici’nin yaptığı Ladys Secret (3y dd Native Khan – Born Shining, Sri Pekan), geçen sene de bu önemli koşuyu kazanma başarısı gösteren formda jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Beyond Expectation (Luxor) elde ederken, Flying Nun (Luxor) üçüncü, Hard Off Hüsne (Luxor) dördüncü, Gleamy (Hakeem) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Harem (Mustafa Çiçek)

Kariyerinin ilk Grup zaferi…

Yaz sezonuna Ankara’da Şartlı-4 galibiyeti ile başlayan Ladys Secret, bu yarışın ardından A2 Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Günü koşusunda beşinci olmuş, sonrasında ise üst üste iki şartlı galibiyet elde etmişti.

Yarış festivali günü start aldığı G3 İstanbul Koşusunu beşinci tamamlayan ve 3 hafta sonra Ankara’da Kv-7 Ihlara Vadisi koşusunu kazanarak hedef yaptığı Harem Koşusuna yüksek moralle gelen kısrak, ön grubun arkasında takip ettiği mücadeleyi ilk kez buluştuğu jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde düzlükten sonra ortadan yaptığı etkili sprint ile kazanırken aynı zamanda kariyerinin ilk Grup zaferine de imza atmış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte dışardan atak yapan Beyond Expectation liderliği alırken ikinciliğe Gleamy girerken daha sonra Juno Moneta ve Hard Off Hüsne sırası ile 200-1800 startları geçildi. 1600’de atak yapan Gleamy liderliği aldı. İkincilikte Beyond Expectation daha sonra Juno Moneta, Jacinda ve Hard Off Hüsne şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Gleamy liderliğini korurken yine ikincilikte Beyond Expectation arkalarında Jacinda ve Hard Off Hüsne sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Gleamy az farkla lider, dışında Beyond Expectation daha sonra Jacinda ve Hard Off Hüsne sırası ile 600 startı geçildi. Gleamy ve Beyond Expectation arasındaki mücadele sürerken arkalarında Hard Off Hüsne ve Jacinda şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Beyond Expectation liderliği alırken içerden Hard Off Hüsne’nin ortadan Ladys Secret’in atakları görüldü. 200’den sonra dışardan kuvvetli gelen Ladys Secret rakiplerine hakim olup farkı açmaya başladı. Sonlarda farkı 5 boya kadar çıkaran Ladys Secret 2’10″03 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

2 thoughts on “Harem’in yeni sultanı LADYS SECRET…

  1. İllüzyon yine kayıp kaneko yavruları formu bozuldu mu tekrar toparlanması cok zor oluyor bu kadar tercihli kisrak görmesine rağmen kazanç sıralaması ilk 20 de kaneko yavrusu yok daha çok kv koşu atı veriyor gibi kisrak babası olarak daha başarılı olacak gibi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir