Harem’in yeni gözdesi; GIRL GONE BAD…

10 Ekim 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Harem Koşusunu, Utku Keleşoğlu’nun sahibi, Murat Mergin’in yetiştiricisi ve Şinasi Gökçe’nin antrenörü olduğu Girl Gone Bad (4y kk Toruk Macto – Heiress S, Devir) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Hard Off Hüsne (Luxor) elde ederken, mücadeleden Çipçe (Native Khan) üçüncü, Aragona (Victory Gallop) dördüncü, Light Of Darkness (Red Rocks) ise beşinci olarak ayrıldı.

Girl Gone Bad (Mustafa Çiçek)Harem’in gelmiş geçmiş en büyük sürprizi…

2 yaşında koştuğu tek yarış olan Şartlı-1 mücadeleyi ikinci tamamladıktan sonra 3 yaşlı olarak geçen sene 10 kez start alıp bir Maiden ve bir de Şartlı-4 mücadele kazanan Girl Gone Bad, bu sene 12 kez start alıp 4 yarış kazanırken Handikap-15, Handikap-16, Kv-7 birinciliklerine son olarak da G1 Harem Koşusu galibiyetini ekleyerek kariyerinin en büyük başarısına ve Harem koşularının bugüne kadar ki en büyük sürprizine imza attı.

Beklenenden daha düşük bir tempo ile başlayan mücadelede Girl Gone Bad, grubun arkasında yer tuttu. 1400, 1200, 1000 ve 800 startlarını koşuya gecikmeli başlayan Sensizim’in önünde 10’uncu sırada geçen kır kısrak, son viraj dönülürken bariyer dibinden dokuzunculuğa girdi.

Koşunun son 400’ü geçilirken Girl Gone Bad bariyer dibinden atağa kalktı ve kısa süre içerisinde beşinciliğe girdi. Son 200’de birincilik mücadelesine ortak olan safkan, bu metreden sonra Hard Of Hüsne ile giriştiği birincilik mücadelesini bir burun farkı ile lehine çevirip 2’13”98’lik derecesi ile birinciliğe uzanmayı başardı.

News Reporter

1 thought on “Harem’in yeni gözdesi; GIRL GONE BAD…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir