Harran Belediyesi Koşusunda kazanan CALIBRATION…

6 Aralık 2023 Çarşamba günü Şanlıurfa Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Harran Belediyesi koşusunu, Abdulvehap Akdağ’ın sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Abdulhanan Bağış’ın yaptığı Calibration (4y da Temple City (USA) – Amizzen Grace, Yes Its True) jokeyi Ferit Yardımcı ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Hasoğlum (Papa Clem) elde ederken, Koç Kaçığı (Scarface) üçüncü, Altuğbey (Kaneko) dördüncü, King Of The Fire (Azaraks) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Şanlıurfa pistindeki ilk yarışında gelen sınıf koşu birinciliği…  

Diyarbakır’da üst üste kazandığı koşular sonrası Şanlıurfa’ya oldukça iyi durumda gelen Calibration, uyum sağladığı başarılı jokeyi Ferit Yardımcı idaresinde ilk 200 metre geçildikten sonra dışardan yaptığı ataklarla önde kaçan Berisha’nın arkasında ikinciliğe girdi ve 1200 startı geçildikten sonra liderliği alarak düzlüğe 3-4 boy farkla önde çıktı. Düzlükten sonra temposunu daha da arttıran safkan sonlarda oldukça kolaylayarak farklı bir şekilde kazanırken ilk kez çıktığı Şanlıurfa pistinden galibiyetle ayrılmış oldu.

News Reporter

2 thoughts on “Harran Belediyesi Koşusunda kazanan CALIBRATION…

  1. Tebrik ediyorum ilgilelirini …el değiştirdikten sonra müthiş kosmaya başladı ..uzuncu bı safkan …arızasını cozmusler sanırım…urfaya fazla bu at ….ayakları düz bassın…

  2. El değiştirdikten sonra 4 ayda 1 milyon Türk Lirası üstünde kazanç sağlamış belki 200 bine bile alınmamıştır ve urfa’da 6 koşu kazandı üst üste 4. koşusu bir arızası varsa hiç zorlamadan urfa’da koşturmayı tercih etmişler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir