HARRAN Üniversitesi ve TJK işbirliği…

Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencilerinin Türkiye Jokey Kulübünün klinik uygulamalarında aktif görev almasını sağlayacak olan işbirliği protokolü, 13 Şubat 2019 Çarşamba günü Şanlıurfa Hipodromu’nda imzalandı.

Törene Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Murat Sevgili, TJK Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu ve Şanlıurfa Hipodromu At Hastanesi Sorumlu Yöneticisi Veteriner Hekim Mehmet Eşref Taşkın katılım gösterdi.

Protokol kapsamında, öğrenci ve öğretim üyelerine TJK’nın at hastanesindeki klinik uygulamalara katılım imkânı verilmesinin yanı sıra öğrencilerin at hekimliğine özendirilmesi ve Türkiye Jokey Kulübünün at hastalıkları konusunda bilimsel destek alması da sağlanacak.

Kurumlar arası iş birliğinin önemine dikkat çeken Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, atılan imzaların Veteriner Fakültesi’ne ve TJK’ya hayırlı olmasını diledi. Törenin ardından Rektör Çelik ve beraberindeki heyet, Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu öncülüğünde bir hipodrom turu gerçekleştirdi ve incelemelerde bulundu.

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir