HAS YAĞIZ uzun mesafeyi kolay yaptı!

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında 18 Nisan 2019 Perşembe günü düzenlenen KV-7 Polis Günü Koşusunu, Abdullah Yalçının sahibi, Kaplan Canan Kendir’in yetiştiricisi  ve Adem Güven’in antrenörü olduğu Has Yağız (5y da Yonaguska – Gülayabla, Royal Abjar), usta jokeyi Sadettin Boyraz ile 2000 metre kum pistte 2’11”53’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Güzel bir mücadeleye sahne olan koşuda Mahir Bey (Mountain Cat) ikinciliği elde ederken, mücadeleyi koşunun favorisi olan Beceriklihan (Kaneko) üçüncü, Hoy Hooy (Sports Hero) ise dördüncü olarak tamamladı.

Has Yağız

Koşunun ardından düzenlenen törende, kazanan atın yetiştiricisi Kaplan Canan Kendir‘e kristal şiltini Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanı Levent Tuncer verdi. Törene, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim, TİGEM Genel Müdürü ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Ayşe Ayşin Işıkgece, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile davetliler de katıldı.

Polis Günü Koşusu Kupa Töreni 2019

İlk kez 2000 metrede start aldı…

Kariyerinin 38’inci startında 10’uncu birinciliğini elde eden Has Yağız, ilk kez 1500 metrenin üzerinde start aldığı bir mesafede parlak bir galibiyete imza atarken, kazancını da 782.090 TL’ye yükseltti.  G3 galibi Ertem’in öz kardeşi olan Gülay Abla’nın Yonaguska’dan verdiği Has Yağız, Polis Günü Koşusu performansı ile sezonun kalan bölümündeki mesafe koşuları için yeşil ışık yaktı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir