Hasan Aksoy Koşusunu CAPTAIN AMERICA kazandı.

04 Aralık 2022 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Hasan Aksoy koşusunu, Taylan Arslan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Halil İbrahim Akçay’ın yaptığı Captain America (3y de Victory Gallop – Memphis Belle, Linamix) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Espinoza (Pleasantly Perfect) elde ederken, Perfect Effect (Toccet) üçüncü, Saimhan (Smart Robin) dördüncü, Batı Kasırgası (Win River Win) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Captain America (Özcan Yıldırım)

Kum pistte ilk galibiyeti…

Ankara ve İstanbul’da çim pistte start aldığı son koşularında tatminkar sonuçlar alan Captain America daha önce bir araya geldiği usta jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra ortalardan yaptığı etkili sprint ile son metrelerde rakiplerine hakim olarak kazandı ve böylelikle kariyerinin ilk kum galibiyetini de elde etmiş oldu.

Fearless Rival’in 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Batı Kasırgası liderliği alırken ikinciliğe Perfect Effect girdi. Daha sonra İz Peşinde ve Last Best sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de atak yapan Perfect Effect liderliği aldı. İkincilikte Batı Kasırgası daha sonra İz Peşinde Last Best ve Saimhan şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Perfect Effect liderliğini korurken yine ikincilikte Batı Kasırgası arkalarında İz Peşinde ve Last Best sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Perfect Effect liderliğini korurken Batı Kasırgası yine takipte daha sonra Last Best şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Perfect Effect liderliğini korurken dışardan Espinoza’nın ve en içten de Captain America’nın atakları görüldü. 200’den sonra içerden kuvvetli gelen Captain America sonlarda ikinciliğe giren Espinoza’nın 1,5 boy boy önünde ve 2’03″28 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Captain America (Özcan Yıldırım)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir