Hasan Aksoy Koşusu’nu SPEED LANE kazandı

At sahibi ve yetiştirici merhum Hasan Aksoy adına 3 Aralık 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 3 yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak koşulan KV-7 mücadeleyi, M. Vehbi Karahan Ayas’ın sahibi ve yetiştiricisi, Soner Kulak’ın ise antrenörü olduğu Speed Lane (Wiener Walzer – Fast Lane, Dilum) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Ghost Cat (Mehmet Bora) elde ederken, mücadeleden Mr Jingles (General Quarters) üçüncü, Tortuga (Win River Win) dördüncü, Winner Of Day (El Corredor) ise beşinci olarak ayrıldı.

Koşunun ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi M. Vehbi Karahan Ayas’a kupasını merhum Hasan Aksoy’un kuzeni Ali Aksoy verdi.

Ayas ayrıca merhum Hasan Aksoy’un kuzeni Fatih Aksoy’un elinden de çiçek aldı.

Türkiye Jokey Kulübü eski Başkanlarından Behçet Homurlu ise kazanan safkanın jokeyi Mehmet Akyavuz’a günün anısına çiçeğini takdim etti.

Törene Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Ahmet Özbelgei Genel Sayman Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesl Tuğban İzzet Aksoy, Asli Üyeler Ercan Ekenler, Demir Kamil Görgün ve Halid Milli ile davetliler de katıldı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir