HASANET’den abisini hatırlatan birincilik!

Merhum Selahattin Batu anısına 26 Ekim 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşuyu, Hakkı Özyurteri’nin sahibi ve yetiştiricisi, Emin Karataş’ın ise antrenörü olduğu Hasanet (2y de Offlee Wild – Reemeya, Bernardini), jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

5 safkanın katılımı ile 1500 metre kum pistte koşulan 143.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda abisi Hasafet’i hatırlatan bir stille startla birlikte başa çıkan Hasanet, yarışçılık tabiri ile ‘Beyaz Bayrak-Ayna’ yaparak 1’34”83’lük derecesi ile 3.5 boy farkla kolay bir şekilde ismini birincilik kürsüsüne yazdıran isim oldu. Koşunun iddialı isimlerinden Trilya (Yonaguska) koşudan ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 3.5 boy gerisinde Fire Of World (Hakeem) üçüncü, onun da 5.5 boy arkasında No Way Out (Expansion) dördüncü oldu.

7’inci startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçen Hasanet, kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, kum pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını 313.170 TL’ye yükseltti.

Hasanet (Akın Sözen)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir