HASOĞLUM’dan Müthiş Sprint…

20 Temmuz 2022 Çarşamba günü Elazığ Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Yurtbaşı Belediye Başkanlığı koşusunu, Erkan Yıldırım’ın sahibi olduğu, Has. Sis. Mat. Tic. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ramazan Barman’ın yaptığı Hasoğlum (3y de Papa Clem – Winşah, Win River Win) jokeyi Hüseyin Altunkılıç ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Ali Kaptan (Captain Rio) elde ederken, Emin Amca (Nearly Green) üçüncü, Yetim Oğlu (Güngör Baba) dördüncü, Anadolu Eseri (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk Kv galibiyeti…

Sezona arka arkaya kazanarak başlayan ve sonraki beş koşusunda iki kez ikincilik elde eden Hasoğlum bugün son metrelerdeki müthiş sprinti ile kazanırken ilk Kısa Vadeli koşu galibiyetini elde etti.

Havarın Kızı’nın 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Ali Kaptan liderliği aldı. İkincilikte Asabi daha sonra Yetim Oğlu ve Şahin Pençesi sırası ile 1800-1600 startı geçildi. 1400’de Ali Kaptan liderliğini korurken ikincilikte Asabi hemen içinde Yetim Oğlu daha sonra Şahin Pençesi, Anadolu Eseri ve Hasoğlum şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Ali Kaptan lider ikinciliğe Yetim Oğlu girerken üçüncülüğe Asabi’nin yanından Hasoğlum girdi ve 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. Düzlükte Ali Kaptan 5-6 boy farkla önde ikincilikte Hasoğlum daha sonra Yetim Oğlu vardı. 200’de 3-4 boy farklı liderliğini korurken Hasoğlum ataklarını arttırdı. Son metrelerde çok kuvvetli gelen Hasoğlum Ali Kaptan’a hakim olarak 1 boy farkla ve 2’19″43 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Hasoğlum (Hüseyin Altunkılıç)News Reporter

1 thought on “HASOĞLUM’dan Müthiş Sprint…

  1. Papa clem yavrusu oldugu icin ozellikle takip ettiğim bir at.ama sahipleri atı çok yoruyorlar.bence bu kosusu ganyan oynamadigim icin bilmesemde ganyanini,hic supriz olmadi benim icin.cok yurekli bir at.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir