Haydock’ta Büyük Kavga…

16 Şubat 2019 Cumartesi günü Haydok Park Hipodromunda çıkan kavga, İngiltere’deki Hipodromlarda alınan güvenlik tedbirlerinin yeniden masaya yatırılmasına sebep oldu.

İki kişinin yürürken birbirine çarpması ile başlayan kavga bir anda yaklaşık 50 kişinin karıştığı büyük bir kavgaya dönüştü. Kucağında çocuk olan bir kadının uçan tekmelerin ve bira bardaklarının havalarda uçuştuğu kavganın tam ortasında kaldığı anlar, hipodromda bulunup olaylara karışmayan yarışseverler tarafından büyük bir tedirginlikle izlenirken, polisin olay yerine gelip olayları kontrol altına alması ile birlikte kavgaya karışanlar hipodromdan çıkartılıp haklarında yasal işlemler başlatılmak üzere Polis Merkezine götürüldü.

Ascot dahil son dönemde İngiltere’deki pek çok hipodromda yaşanan bu tarz olaylar, hipodromlardaki alkol ve uyuşturucu kullanımını yeniden gündeme getirirken, güvenlik tedbirlerinin arttırılması ve özellikle köpekli emniyet güçlerinin hipodromlarda görev alması zorunluluğunu da bir kez daha gözler önüne serdi.

News Reporter

1 thought on “Haydock’ta Büyük Kavga…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir