Ankara’daki son provada HEAD VORKER’a tam puan…

3 Haziran 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2200 metre mesafede ve ölçümü 5.3 ilan edilen ağır çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Mehmet Akif Ersoy koşusunu, Atilla Seriner’in sahibi olduğu, Fevzi Yılmaz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erdal Gökçe’nin yaptığı Head Vorker (3y de Fast ‘N’ Famous – Mount Cavell, Vision And Verse) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Altınsima (Kırdemirkır) elde ederken, Raks Star (Azaraks) üçüncü, Irish Millions (General Quarters) dördüncü, Mountain (Halicarnassus) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Head Vorker (Ahmet Çelik)

Kariyerinin ilk grup galibiyeti… 

Adana’da kazandığı Kv-8 Jandarma koşusu ile bu koşuya moralli gelen Head Vorker uyum sağladığı jokeyi Ahmet Çelik idaresinde iyi start çıkışı ile ön gruptaki yerini alıp, düzlük dönülür dönülmez pistin ortasından yaptığı etkili ataklarla 400 direği geçilirken liderliği aldı ve sonlarda farkı daha da açarak kazanırken hem ilk grup galibiyetini elde etmiş, hem de gazi Koşusu için rezervasyonunu yaptırmış oldu. 

Mountain’in 4 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Head Vorker liderliği alırken dışından gelen Stone Actions ikinciliğe girdi. Daha sonra Vay Tuna Vay ve Nirvana sırası ile 2000-1800 startları geçildi. 1600’de dıştan atak yapan Stone Actions liderliği alırken ikincilikte Head Vorker arkalarında Vay Tuna Vay daha sonra Oğuzun Rüyası ve Nirvana şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Stone Actions lider, ikinciliğe dıştan doldurup gelen Raks Star girerken daha sonra Head Vorker ve Vay Tuna Vay ikilisi ile 1000 startı geçildi. 800’de az farkla Stone Actions liderliğini korurken dışından Raks Star arkalarında Head Vorker ve Vay Tuna Vay şeklinde 600’e gelinirken dıştan atak yapan Raks Star liderliği aldı ve ikinciliğe giren Head Vorker’ın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Raks Star ve Head Vorker arasında mücadele başladı. 200’e doğru ortadan gelen Head Vorker liderliği alıp, sonlarda temposunu arttırıp 4 boy farkla ve 2’27”13 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

2 thoughts on “Ankara’daki son provada HEAD VORKER’a tam puan…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir