Hedef önce 7, sonra 9….

2015 yılında Renk, 2016 yılında Graystorm, 2017 yılında Piano Sonata, 2018 yılında Hep Beraber, 2019 yılında The Last Romance ve 2020 yılında Call To Victory ile Gazi Koşusunu 6 yıl üst üste kazanarak adını yarışçılık tarihine altın harflerle yazdıran jokey Ahmet Çelik, bu seneki

Ahmet Çelik

koşunun favorilerinden Burgas ile 95.Gazi Koşusunu da kazanmayı başarırsa, hem seriyi sürdürecek, hem de kırılması şu an için bile çok zor olan ‘üst üste Gazi kazanma rekorunu’ daha da ulaşılmaz bir hale getirecek.

Kariyeri boyunca katıldığı 10 Gazi Koşusunun 6’sını kazanan ve Halis Karataş ile birlikte profesyonel hayatına devam eden jokeyler içerisinde en çok Gazi Koşusu kazanan jokey olmayı başaran tecrübeli isim, aynı zamanda tarihin en çok Gazi Koşusu kazanan jokeyi Mümin Çılgın ile arasındaki farkı 2’ye indirerek önemli bir rekoru daha kırmaya oldukça yaklaşacak.

Efssane jokeylerinden Mümin Çılgın Helene De Troia (1960), Apaçi (1965), Nadas (1974), Dr. Seferof (1979), Dersim (1981), Uğurtay (1985), Hafız (1986), Top Image (1988) ve Abbas (1991) ile Türk Yarışçılığının Derbisini tam 9 kere kazandı.

Uğurtay (Mümin Çılgın)
News Reporter

17 thoughts on “Hedef önce 7, sonra 9….

 1. Karataş da 6 kez kazandı nasıl en fazla Bolt pilot popular demand hizelbeyi antoly matodar yaşar ve beleztowin

  1. Ahmet Çelik 6 yıl üst üste aralıksız kazanarak Ekrem Kurt un 5 kez üst üste kazanma rekorunu egale etmiştir.

 2. 36 yılda hep favori atlara binip 6 kez kazanan halis 10 yilda sadece bir tanesi favori olup 6 kez kazanan Ahmet ama sorsan yaris medyasina sihirbaz halis mesela yaris dergisine soralim halis sihirbaz dimi yaril dergisi.

 3. Ahmet Çelik jokeyliği bıraktığında en az 12 Gazi şampiyonluğu olacak. Niye çünkü tek akıllı jokey. Büyük ihtimal bu sene de Burgasla kazanacak. Ailecek akıllılar. Kazıbert sayesinde yetiştiricilikten para basıyorlar. Urfalı tarım bakanı zamanı,özel yönetmelik çıkarıldı. Aile üzerine başarı yağıyor.

  1. Hiç gülesim yoktu yazmışsın. Mehmet ÇELİK Kastamonulu Ahmet ÇELİK Urfalı bir konu hakkında yorum yapıyorsunuz bilginiz yok Romayıda Ahmet ÇELİK yaktı 😂😂😂

   1. He ya Kastamonu pınarbaşı ilçesinden bizim yakın köylü insanlar her soyadı Çelik olan atcıyı bunlardan sanıyor bilgi yok atmasyon hep hatta birde diyarbakırlı çelik ekürisi var onuda karıştırıyorlar yok eküri koşmuyorlarmış falan gerçekten bilgisiz insan dolu haybeye yorum yapıyorlar

 4. Umarım bir daha hiç gazi kazanamaz. Belki iyi bir insandır bilemiyorum ama bir türlü ısınamadım. Egolu bir insan gibi geliyor bana.
  Her zaman hak eden kazanır ama Ahmet Çelik harici.
  Gönlüm süprizden yana

 5. ömrümde bunun kadar ballı adam görmedim.. 6 yıl üst üste yılbaşı ikramiyesi almak gibi bişey bunun gazi kazanması.. mevla bi şekilde nasip etti, bu da kendinden biliyor. gaziye kadar long runnerı mahvetti, attan indi at son yılların şampiyonu oldu.. o sene gazi kazandığı the last romance 10 yarıştan fazla oldu, yarış kazanamıyor.. sonra bu da çıkıp 6 kadar gazi kazandım diye piyasa yapıyor,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir